115. výročie Harley-Davidson

Pražské oslavy 115. výročia sú koncipované pre širokú verejnosť. Či už ste jazdec, milovník motocyklov, alebo len obdivovateľ moto štýlu, ktorý sa na prvú kúpu ikonického stroja ešte len chystá, či si len chcete užiť parádnu show, všetci ste na oslavách 115. výročia Harley-Davidson vítaní. Akcia je zároveň vrcholom série veľkých európskych podujatí pod záštitou Harley-Davidson, na ktoré nadviaže tradičný European Bike Week konaný v septembri v Rakúsku.

„Už teraz sa nemôžem dočkať, až oslávim 115 rokov fantastických motocyklov Harley-Davidson s našimi priateľmi, rodinou, jazdcami a fanúšikmi v Prahe. Neviem si predstaviť lepšie miesto, kde sa pripojím k našim jazdcom, aby sme mohli osláviť tento míľnik v histórii Harley-Davidson – a sme veľmi vďační Prahe za otvorenie dverí jazdcom HD z celého sveta,“hovorí nadšene Marc McAlister, International Managing Director Harley-Davidson.

Dnešná tisková konferencia sa konala v pražskom klube Lávka. Lepšie miesto už snáď ani byť nemohlo…

Podobné oslavy Harley-Davidson vníma aj Karla Šlechtová, ministerka pre miestny rozvoj ČR: „Sme veľmi hrdí na to, že Harley-Davidson zvolil Prahu za hlavné miesto pre konanie osláv 115. výročia. Tešíme sa na fanúšikov značky, rovnako ako všetkých fanúšikov motocyklov a širokú verejnosť. Dúfame, že sa všetci budú tešiť nielen na akciu, ale aj na čarovnú atmosféru nášho mesta v samom srdci Európy. Pre nás je to skvelá príležitosť ukázať krásu Prahy a Českej republiky. Akcia bude mať tiež pozitívny hospodársky vplyv.“

Ministerka Karla Šlechtová má rozhodne naše sympatie

Voľba Prahy ako hlavného miesta konania osláv je tak logickým krokom. Značka Harley-Davidson má v Českej republike dlhoročnú tradíciu a priamo Praha je domovom najstaršieho Harley-Davidson Clubu na svete, ktorý existuje už 90 rokov. „S Harley-Davidson Clubom Praha, ktorý funguje od roku 1928, sme za všetky tie roky prešli na motocykloch H-D tisíce kilometrov. 115. výročie konané v budúcom roku v Prahe tak bude naozaj výnimočné a radi by sme do Prahy pozvali každého, aby mohol spoznať mesto, ktoré je vďaka svojej histórii, kultúre a jedinečným pamiatkam skutočne turistickou destináciou na svetovej úrovni,“ hovorí Jarda Vavřina, spolumajiteľ dealerstiev Harley-Davidson Praha a organizátor osláv.

Spanilá jazda, výstava motocyklov, family zóna, koncerty, kaskadérská show

V rámci osláv 115. výročia bude pripravené množstvo atrakcií. Za zmienku stojí napríklad výstava viac ako 150 motocyklov značky, ktorá návštevníkov interaktívne prevedie históriou, od samotných začiatkov v roku 1903 až do roku 2018. Súčasťou osláv bude pochopiteľne aj špeciálny kamión demo truck ponúkajúci skúšobné jazdy na motocykloch H-D úplne zadarmo.

Stranou nezostane ani H.O.G. (Harley Owners Group) a chýbať nemôže ani Dark Custom Aréna, ktorá zaujme predovšetkým mladších a spojí Harley-Davidson so zábavou aj patričným adrenalínom. Návštevníci sa môžu tešiť na živé vystúpenia, zmes rocku, bluesu, reggae a rapu s českou a slovenskou hudbou aj na adrenalínovú kaskadérsku show, kde najlepší kaskadéri predvedú na strojoch H-D unikátne kúsky.

Sobota 7. júla sa ponesie v znamení spanilej jazdy tisíce strojov Harley-Davidson, ktoré prejdú historickým centrom Prahy. Na programe je aj Custom Bike Show, ktorá skvele demonštruje um a kreativitu v rámci prestavieb a stavieb motocyklov a deti pre zmenu priláka Family Zóna plná hier, workshopov a ďalších aktivít pre najmenších návštevníkov. Pre „veľké deti“ potom budú pripravené aj obľúbené bikerské hry.

Doplňme, že okrem Prahy sa druhým dejiskom osláv 115. výročia stane americké Milwaukee, rodisko H-D, kde oslavy prebehnú v termíne 30. augusta až 3. septembra 2018.

Vstupenky na pražské oslavy, vrátane špeciálneho limitovaného Rally Packu, je možné rezervovať už teraz.

Viac informácií na: www.h-d.com/115 a na oficiálnom webe akcie: h-d.prague115.com

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »Zhrnutie