„Chcel by som poďakovať všetkým ľuďom, ktorí dorazili a hlavne zostali. V budúcom roku nás snáď dážď neprekvapí,“ dodal hlavný organizátor Petr Pilát.

Pretekov sa zúčastnilo trinásť jazdcov, dvaja z nich dorazili z Poľska. Každý musel predviesť dva triky, z ktorých sa hodnotil ten najlepší. Petr Pilát s Filipom Podmolom dostali od porotcov rovnaký počet bodov, o víťazovi rozhodla čistota dopadu. Pilát sa do salta rozbehol s nohami na jednej strane motocykla, Filip Podmol zase predviedol efektný „tristošesťdesiatku.“ „Podmol mal perfektný trik, vykonal ho skvele. Pilát ale urobil viac kombinácií, navyše z triku odišiel úplne čisto. A to rozhodlo,“ hodnotil Peter Kuchař, jeden z porotcov.

Úvodné preteky majstrovstiev Slovenskej republiky vo freestyle motokrose tak opanoval hostiteľ Petr Pilát, ktorý tesne porazil Filipa Podmola. Na treťom mieste skončil Matej Česák. Druhé preteky majstrovstiev republiky sa uskutočnia v septembri v Poříčí nad Sázavou. „Bolo to veľmi náročné, pretože prvýkrát za dvanásť ročníkov Pilníkovho neskorého popoludnia začalo pršať, program sa tak pretiahol. Odpočíval som vždy vo chvíli, keď som bol na motorke a predvádzal triky. Vo finále som dal moje dva najobľúbenejšie a vyšlo to,“ hodnotil Pilát, ktorý obhajuje vlaňajšie víťazstvo freestyle motokrosového šampionátu.

Pilník v akcii

Filip Podmol si chcel preteky hlavne užiť. „Nemyslel som na rivalitu, dôležité bolo sa predviesť divákom. Určite by som chcel ale domáci titul vyhrať,“ dodal Podmol. Vôbec prvýkrát na „Pilníkovom neskorom popoludní“ bola k videniu exhibícia parkouru. Jakub Dohnal, jeden z najlepších domácich freestyle športovcov, vystúpil na odrazovú rampu, z ktorého dal salto. To predvádzali aj pretekárski skokani na trampolíne. Novinkou bola tiež M.E.G. charity tombola, o ktorú sa postarala módna návrhárka Michaela Mašková. Výťažok z nej šiel na Thomayerovu nemocnicu.

Matěj Česák, Filip Podmol a Petr Pilát

Z freestyle motokrosárov sa ďalej predstavili Radek BílekFrantišek MácaMartin ŠebestaJakub SukLukáš VolšickýMilan DzimbaníkMichal RomančíkJosef AronMarcin Lukaszczyk a Rafal Bialy.

Majstrovstvá Českej republiky vo freestyle motokrose

  1. Petr Pilát 26 b.
  2. Filip Podmol 26-
  3. Matěj Česák 24
  4. Marcin Lukaszczyk (Pol.) 23
  5. František Máca 19-
  6. Rafał Biały (Pol.) 15-