BMW Motorrad pre región strednej a juhovýchodnej Európy organizuje už po šiesty raz akciu RR Days. Akcia, ktorej súčasťou sú voľné jazdy na okruhu, sa tento rok uskutoční v dňoch 10. až 11. mája na tradičnom mieste, Autodrome Brno v Českej republike.

Okrem možnosti zajazdiť si na svojom vlastnom motocykli budú mať účastníci príležitosť na pretekárskom okruhu otestovať nové BMW S 1000 RR, ktoré je dobre známe z pretekov MotoGP ako safety bike, ale aj podujatí série Superbike. Jedným z inštruktorov bude tiež novinár a testovací jazdec Karel Táborský, alias Carlos so svojim BMW S 1000 R.

Cena za jednodňovú vstupenku je podľa dátumu prihlášky 169/180 eur, dvojdňový vstup stojí 315/330 eur. Vstupné zahŕňa 5 x 20 minút jazdy na pretekárskom okruhu s vlastným motocyklom a 1 x 20 minút jazdy na pretekárskom okruhu s novým BMW S 1000 RR (podľa dostupnosti testovacích strojov). Súčasťou je tiež občerstvenie vrátane nápojov a povinná časomiera (záloha za transpondér sa platí zvlášť).

Účastníci sa musia zaregistrovať a zaplatiť registračný poplatok. Vstup na pretekársky okruh je dovolený iba jazdcom s príslušným motocyklovým vybavením. Organizátori odporúčajú uzavretú prilbu s DD krúžkami, jednodielnu koženú kombinézu s chráničmi, kožené rukavice a vhodné jazdecké topánky. Na vlastnú zodpovednosť je dovolené použiť normálne prilbu, motocyklovú bundu a nohavice s chráničmi.

Prihlásiť sa môžu majitelia motocyklov všetkých značiek. Podrobnejšie informácie a registračný formulár nájdete v prípade záujmu na internetovej stránke: http://bmw-rrdays.com/

Video z minulého ročníka