Základné informácie

Jeseň v motocyklovom svete patrí jedinému, a to výstavám a veľtrhom, ktoré prebiehajú po celom svete. Už na začiatku októbra, od 5. do 9. 10. 2016, sa v Kolíne nad Rýnom môžeme tešiť na medzinárodný veľtrh motocyklov, skútrov a príslušenstva Intermot 2016, kde nám po dvoch rokoch veľa výrobcov predstaví novinky pre budúci rok.

intermot-2016

Ak sa do Kolína nad Rýnom plánujete vypraviť, pre bežných návštevníkov budú brány výstaviska otvorené od štvrtka 6. 10. do nedele 9. 10. 2016. Utorok 4. 10. je deň pre novinárov a streda 5. 10. je deň výlučne zameraný na obchodné návštevy, takže všetci vystavovatelia a díleri majú jedinečnú príležitosť sa sústrediť hlavne na obchod a podnikanie.

Otváracia doba je od 9:00 do 18:00 a v piatok bude predĺžená do 20:00.

Vstupné

Vstupenka / CenyPredpredajNa mieste
Dvojdňová vstupenka (platná od 6. 10. 2016)19 EUR25 EUR
Jednodňová vstupenka (platná od 6. 10. 2016)14 EUR19 EUR
Zlavnená jednodňová vstupenka
(platná od 6. 10. 2016)
– študenti, seniori 65+, invalidi
6 EUR8 EUR
Deti 12 – 17 rokov2,5 EUR3,5 EUR
Deti do 11 rokov v sprievode rodiaezadarmo
Dvojdňová vstupenka s obchodným dňom
(platná od 5. 10. 2016)
s možnosťou výberu druhého dňa, obmedzený počet
35 EUR45 EUR
Katalóg9 EUR9 EUR

intermot-2016-mapa

Sprievodný program

Na veľtrhu Intermot 2016 nebude chýbať ani bohatý sprievodný program, ktorý je zakaždým veľkým spestrením výstavy. Sprievodný program si užijú ako deti, tak dospelí. Nechýbajú tu detské kútiky s testovacími jazdami na rôznych vozítkách pre deti, potom elektrické motorky, štvorkolky, custom stroje, pretekárske motorky, preteky v šprinte, škola dirt tracku na špeciálnej dirt trackovej trati, naked bike show, testovacie jazdy na viac ako 100 motorkách a testovacie jazdy aj na motorkách do objemu 125 ccm aj bez vodičáku, freestyle motokros, stunt show, enduro trať, trial, bezpečná jazda a veľa ďalšieho.

doprovodny-program-intermot-2016-vystaviste

Mapa vonkajších aktivít na výstave Intermot 2016

Doprava

Do Kolína nad Rýnom sa môžete dopraviť niekoľkými spôsobmi. Veľmi častým je osobný automobil či motorka. Výstavisko leží pri diaľnici a trasa je veľmi dobre značená a na mieste je ponúkaných okolo 14 500 parkovacích miest, takže by sa tam mal vojsť každý. Vďaka značeniu budete nasmerovaní na miesto a potom pešo, prípadne autobusom, môžete dôjsť k vstupu. Dajte si pozor na zelené zóny, ktoré sú v Kolíne platné od júla 2014. K výstavisku sa môžete dostať akýmkoľvek autom, ale po meste už je potrebné si strážiť emisné značenie.

kolin-nad-rynem-nemecko-vystaviste

Pre tých, čo pôjdu na motorke, je vyhradené špeciálne parkovisko pri východnom vstupe, a ak bude plné, bude vyhradené alternatívne parkovisko. Parkovanie stojí 4 eurá na deň na motorku a parkovisko je strážené. Pri vstupe potom bude zriadená špeciálna prezliekareň a úschovňa na helmy a kombinézy.

Ďalšou možnosťou dopravy je vlak či autobus, prípadne môžete využiť i lietadlo, pretože z Prahy do Kolína nad Rýnom lieta pravidelná linka.

Na týchto stránkach sa môžete pozrieť na dopravné obmedzenia priamo v meste.

Ubytovanie

Na internetových stránkach výstavy si môžete pramo zarezervovať prespanie v partnerskom hoteli, prípadne je dobré využiť internetových serverov zaoberajúcich sa vyhľadávaním ubytovania.

Internet a mobilné aplikácie

Na mieste bude pre návštevníkov dostupné aj WiFi pre pripojenie k internetu cez SSID # hotspot.koelnmesse. Po registrácii na stránkach je potom k dispozícii voľný prístup k internetu.

K výstave Intermot 2016 je tiež k dispozícii aplikácia pre chytré telefóny a zariadenia. Môžete si vďaka nej pohodlne vyhľadávať všetky produkty všetkých vystavovateľov alebo si zistiť sprievodný program. Nájdete tu aj interaktívnu mapu celého výstaviska. Aplikácia je poskytovaná zdarma pre iPhone/iPada Android v nemčine a angličtine.

Funkcie, ktoré aplikácia ponúka:

  • Hľadanie medzi vystavovateľmi podľa mena A – Z, podľa krajiny, haly a adresára výrobkov.
  • Detailný pohľad so všetkými informáciami na produkty vystavovateľov.
  • Aktuálne informácie o sprievodnom programe.
  • Pridanie vystavovateľa či akcie do osobného kalendára či adresára.
  • Zdieľanie informácií.
  • Zostavovanie svojho osobného zoznamu obľúbených vecí a sprievodného programu.
  • Export svojich favoritov do e-mailu, správy, OneDrive, Dropbox atď.
  • Informácie o doprave, ubytovaní a možnostiach v Kolíne nad Rýnom.
  • Prístup do Matchmaking365, kde môžete vystavovateľom poslať otázky ešte pred začiatkom veľtrhu.

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »Prehľad noviniek