Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na zábavu pre celú rodinu, šancu získať motocykel úplne zadarmo, spanilú jazdu, výstavu motocyklov, jazdy na strojoch H-D, koncerty, galavečer thajského boxu a zážitok im spestria aj obľúbené bikerské hry. Tie sa tentoraz predstavia v úplne novej podobe – tímové s jazdcom, mechanikom a silákom, na ktorých konci bude pre najlepší tím výhra špeciálneho VIP packu na pražskej oslave 115. výročia založenia značky konanej v budúcom roku.

Bikerské hry, ktoré sa stali už tradičnou súčasťou Prague Harley Days, tentoraz jazdcom spestria sobotné popoludnie 2. septembra. Odštartujú zhruba o 12:30 a trvať budú až do 16.00, následne potom okolo 16:30 prebehne vyhlásenie víťazov.

Pre tento rok však získavajú aj bikerské hry novú a unikátnu podobu. Tentoraz už nepôjde o súťaže jednotlivcov, ale bude sa jednať o tímové aktivity. Každý tím tak musí byť minimálne 3členný, zahŕňajúci pozíciu jazdca, mechanika a siláka, kedy pre každého z nich bude nachystaná špeciálna disciplína. Hlavnou súčasťou bikerských hier bude motocykel Harley-Davidson, ktorý musí mať každý člen tímu. Pre tých, ktorí zatiaľ motocykel H-D nevlastnia, bude pripravený špeciálny unifikovaný motocykel značky, tak, aby touto skutočnosťou neboli limitovaní. Postačí im tak iba zodpovedajúce vodičské oprávnenie a moto výbava.

„Tento rok sme chceli bikerské hry spestriť, aby sa medzi sebou tímy hecovali a prekonávali, a naopak jednotliví členovia si fandili a podporovali sa. A hlavne, na Harleyi nie je človek nikdy sám, tak prečo by mal v rámci bikerských hier bojovať len sám za seba,“ vysvetľuje novú koncepciu Jarda Vavřina z Harley-Davidson Praha, organizátor Prague Harley Days.

A aké disciplíny na súťažiacich čakajú? Tu je malý súhrn, ktorý zároveň môže byť aj pozvánkou a motiváciou, prečo sa práve bikerských hier zúčastniť. Či už so svojimi priateľmi, partiou alebo kolegami z práce. Stále je ešte niekoľko voľných miest, preto nie je vhodné dlho s prihláškou otáľať. Tímy sa môžu usporiadateľom hlásiť prostredníctvom formulára na www.pragueharleydays.cz, kde len uvedú pomenovanie svojho tímu a kontaktnú osobu.

Jazda pomalosti pre jazdcov

Pre člena tímu, ktorému bude pridelená úloha „jazdca“, je pripravená špeciálna disciplína v pomalej jazde. Vyznačenú trať tak musí prejsť čo najpomalšie, v čo najdlhšom čase, bez toho, aby sa dotkol nohou zeme. Každý dotyk zeme je považovaný za porušenie pravidiel a jazdcovi z celkového času odpočítaných 5 sekúnd. Vyhráva potom pochopiteľne jazdec s čo najdlhším časom jazdy.

Výmena pneumatiky pre mechanika

Pre tímového „mechanika“ je pripravená disciplína výmeny kolesa. Súťažiaci musí zložiť a následne znovu umiestniť pneumatiku do ráfika, len za pomoci montážnej páky. Tu pochopiteľne vyhráva mechanik, ktorý dosiahne najkratšieho času výmeny pneu.

Prekvapenie pre siláka

Špeciálna disciplína je pripravená aj pre fyzicky najzdatnejšieho člena tímu, „siláka“. Táto úloha však bude akýmsi prekvapením, a tak bude oznámená až na mieste. Vyhráva opäť súťažiaci, ktorý zadanú úlohu splní v čo najkratšom čase.

Po sčítaní všetkých výsledkov bude hneď v rámci sobotňajšieho večera vyhlásený najlepší tím, ktorý získa VIP pack, vrátane ubytovania a ďalších benefitov, na oslavy 115. výročia založenia Harley-Davidson, ktoré sa konajú 5. – 8. júla 2018 v Prahe.

Viac informácií o Prague Harley Days nájdete na: www.pragueharleydays.cz.

Formulár na prihlásenie na bikerské hry: www.pragueharleydays.cz/cs/bikerske-hry/.