V posledných rokoch stále viac a viac jazdcov na motorkách si rado zachytáva na kameru svoje výjazdy, stačí si len na internete zadať niekoľko kľúčových slov a doslova nás tieto videá zasypú z monitora počítača. Takže vďaka tomu bolo len otázkou času, kedy nejaký výrobca prilieb príde s modelom prilby, ktorý bude mať kameru už v sebe zabudovanú, a vyzerá to tak, že výrobca prilieb Bell tento krok spravil ako prvý s modelom Star, ktorý má zabudovanú kameru 360Fly a bol predstavený na výstave Consumer Electronics Show v Las Vegas.

Bell_Star_360fly

Model Star360Fly, ktorý bude v predaji na konci tohto roka, má základ v už existujúcej prilbe Star, v ktorej je vyberateľná 360° kamera, ktorej výrobcom je 360Fly a je integrovaná na vrchu prilby.

S kamerou je možné sa spojiť pomocou zabudovaného Bluetooth  a Wi-Fi pripojnia, čo umožní užívateľom sa pozerať na živý prenos z tejto kamery a poprípade aj bude možné si nahrávky bezdrôtovo stiahnuť do PC alebo iného zariadenia. Kamera je takisto vybavená GPS senzorom, výškomerom, tlakomerom a akcelerometrom, takže je možné záznam z jazdy obohatiť aj takýmito detailnými informáciami. Popri tom všetkom by batéria mala vydržať 2 hodiny.

Spoločnosť BRG Sport, pod ktorej krídla Bell patrí, hovorí, že nová prilba dokáže upozorňovať jazdca na prípadné hroziace nebezpečenstvo v premávke. Bell však už neuvádza ďalšie podrobnosti o tom, ako tento systém bude pracovať, ale povedal, že tento systém budú testovať v nasledujúcich mesiacoch ešte predtým, než bude prilba uvedená do predaja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zatiaľ je príliš skoro baviť sa o cene tejto prilby, ale keď sa pozrieme na cenu kamery 360Fly, ktorá je 499€ a prilby Bell Star Carbon, ktorá je zhruba 550€ a viac, tak sa dá očakávať, že model so zabudovanou kamerou nebude lacnou záležitosťou.