Bridgestone, najväčšia spoločnosť na svete pre výrobu pneumatík a gumárenských produktov, nadviazal technické partnerstvo so spoločnosťou Saroléa v roku 2014. Bridgestone poskytuje výrobcovi motocyklov Saroléa technickú podporu a odborné znalosti v oblasti pneumatík pre jazdu na pretekárskom okruhu i ceste. Saroléa sa od roku 2014 zúčastňujú okrem iného pretekov Isle of Man TT Zero.

Partnerstvo vychádza zo snahy spoločnosti Bridgestone o vybudovanie budúcnosti s trvalo udržateľnou mobilitou. Tieto aktivity sa opierajú o dlhodobú ekologickú víziu spoločnosti, ktorá sa zameriava na ochranu životného prostredia a prírodných zdrojov, ako aj na znižovanie emisií CO2.

Jake Ronsholt, generálny riaditeľ obchodnej jednotky Consumer Business Unit v spoločnosti Bridgestone Europe, k tomu hovorí: „Toto partnerstvo poskytuje spoločnosti Bridgestone jedinečnú príležitosť k prepojeniu našich skúseností z MotoGPTM s našou víziou trvalo udržateľnej mobility. Superbike Saroléa je priekopníkom budúcnosti, ktorá bude patriť elektricky poháňaným motocyklom na závodných okruhoch i mimo nich.“

Z pretekárskeho okruhu na cestu

Motocykel SP7 je testovaný na európskom skúšobnom polygóne spoločnosti Bridgestone v Taliansku. Najmodernejší skúšobný areál je ideálnym miestom pre testovanie motocykla SP7 pri jazde rýchlosťou až 320 km / h.

Nedávno bola verzia motocykla Saroléa SP7 s nulovými emisiami homologovaná k prevádzke na verejných komunikáciách. Belgická spoločnosť teraz plánuje výrobu limitovaných sérií elektricky poháňaných motocyklov pre cestnú prevádzku, čím urobí veľký krok smerom k ére trvalo udržateľnej jazdy na motocykloch s elektrickým pohonom.