Produkčný stroj vedený oficiálnym testovacím jazdcom Ducati Alessandrom Valiom pretekal proti medzinárodne uznávaným špeciálom v špecifikácii WSBK na čínskom okruhu Zhuhai a v prvých pretekoch dosiahol na pódiové umiestnenie. Bohužiaľ, kvôli silnému dažďu nebolo možné odjazdiť druhé preteky, čo zamedzilo ďalšiemu výnimočnému výsledku jazdca a stroja, ktorý sa, kolo za kolom, cítil na čínskej trati čím ďalej pohodlnejšie.

Valia okamžite našiel na trati dobrú stopu, neustále zlepšoval svoje časy na kolo a nakoniec dosiahol tretieho najlepšieho času štartového poľa. A vďaka bezchybnej jazde v pretekoch bola 1299 Superleggera na treťom mieste tiež v cieli. Valia, ktorý pretekal na divokú kartu, išiel vo farbách tímu CER – Ducati Hong Kong, ktorý sa tohto šampionátu zúčastnil po tri predchádzajúce roky.

Motocykel, ktorý sa takto zapísal do čínskych Superbikov (ktoré sú s veľkým záujmom sledované verejnosťou i médiami), bol úplne sériový a bojoval proti pretekárskym špeciálom, ktoré spĺňali špecifikáciu WSBK. Šampionát Pan Delta Series je rozdelený do dvoch tried, kde „Open A“ nemá žiadne obmedzenia modifikácií stroja, zatiaľ čo v „Open B“ pretekajú len „stockové“ stroje. Ducati sa sa ale rozhodla zapísať 1299 Superleggera do triedy Open A, aby preukázala jej pretekárske schopnosti.

Alessandro Valia – 3. miesto

Som naozaj spokojný s výsledkom prvých pretekov, pretože hoci ide o motorku do bežnej premávky, úplne bez úprav, dokázal som držať rovnakétempo s jazdcami, ktorí prišli z WSBK a MotoGP a išli na špeciáloch v špecifikácii WSBK. Môj pocit z trate sa zlepšoval každou minútou, ktorú som na nej strávil, a v podstate, aj napriek rovnakým klimatickým podmienkam, aké boli v Superpole, bolo moje najrýchlejšie kolo v pretekoch rýchlejšie ako to kvalifikačné.

Prvé preteky boli krásne a dosiahnutý výsledok je dôležitý. Dosiahnuť tretieho miesta v pretekoch na takej úrovni potvrdzuje obrovskú hodnotu a enormný potenciál tejto fantastickej motorky. Je naozaj škoda, že boli druhé preteky zrušené kvôli dažďu, pretože v druhom voľnom tréningu sme jazdili vo veľmi podobných podmienkach a bol som rýchlejší ako ktokoľvek iný. Určite sme mohli mať ďalšie skvelé preteky.

Vyváženie 1299 Superleggera, jej ľahké ovládanie a vynikajúci výkon umožňujú ísť veľmi rýchlo a štandardná elektronika zaručuje bezpečnosť dokonca aj v extrémnych podmienkach. Dnešné preteky, ozajstná výzva pre tento unikátny motocykel, opätovne potvrdili, že 1299 Superleggera je motorkou do premávky, ktorá má najbližšie pretekárskemu superbiku.

Ako oficiálny testovací jazdec 1299 Superleggera som hrdý na výsledok tejto skúsenosti v Číne. Osobitné poďakovanie patrí Pirelli pre jej nedoceniteľnú podporu, inžinierovi Giovannimu Crupimu z Ducati Corse, ktorý ma sprevádzal, zabezpečoval technickú podporu v Číne v priebehu pretekov a aj v období pred nimi, a tiež ďakujem tímu CER – Ducati Hong Kong, ktorý preukázal vášeň a odbornosť pri plnení svojej úlohy vedúce k tomuto výsledku.

A v neposlednom rade som bol naozaj prekvapený, akému nadšeniu sa tešia motorky v Číne, najmä pokiaľ ide o preteky a najmä pre značku, ako je Ducati, ktorá má príťažlivosť a dôveryhodnosť. Je ľahké vidieť, aký veľký potenciál spočíva v tejto krajine, kde sa naše motorky čoraz častejšie objavujú ako ikony štýlu a technológie.

S modelom 1299 Superleggera Ducati posunula svet superšportových motoriek na doteraz neslýchanú úroveň: Superleggera je prvým sériovým motocyklom, ktorý je vybavený karbónovým rámom, kyvkou, pomocným rámom a kolesami. 1299 Superleggera je klenotom inžinierstva, technológie a prevedenia. Žiadny motocyklový výrobca doposiaľ nevyrobil sériovú motorku, ako je táto, dostupná v limitovanej edícii iba 500 kusov.

A pod tými uhlíkovými vláknami spočíva najvýkonnejšia verzia motora Superquadro. Vďaka 215 koňom je desmodromický motor 1299 Superleggera najsilnejším sériovo vyrábaným dvojvalcom vôbec, ktorý združuje maximálne možné úrovne technológie Ducati.

Motorky, ktoré boli predané alebo rezervované ešte pred oficiálnym uvedením na veľtrhu EICMA 2016, sú už teraz vo výrobe a už čoskoro budú doručené šťastným ducatistom.