Oficiálne top model Ducati nesie názov Panigale R. Ide o vrcholový model, ktorý v továrni v Bologni vytvorili. Pod kapotou drieme V-čkový dvojvalec o objeme 1199 ccm. Tento model má niektoré odlišnosti od modelu S aj od základného modelu.

Pre začiatok, Panigale R nie je vybavená elektronicky riadeným podvozkom, ako má verzia Panigale S. To pomáha zachovať nízku hmotnosť, ktorá je u Panigale R 184 kg vrátane prevádzkových kvapalín (ostatné modely majú 191 kg).

Každopádne sa ani verzia R nezbavila rôznych elektronických pomôcok. V základe má IMU (Inertial Measurement Unit), ABS a GPS od Ducati, ktorý pomáha Ducati zbierať dáta – čo je zaujímavý technický balíček. Ďalej má hromadu ďalších technických vymožeností, ako je napríklad wolfrámová kľuková hriadeľ, ktorá prichádza z modelu Superleggera, tie sú schválené pre model WSBK. To všetko z Vás vytiahne dosť peňazí, pretože jej cenovka je cez 29 tis. €. V balíčku prakticky pripraveného k pretekom, získate tlmenie Öhlins, lítium-iónovú batériu a titánový výfuk od Akrapoviča.