Podľa francúzskych médií (Moto Station) Honda sa chystá predstaviť model RC213V-S11. 6. 2015, prípadne pri Grand Prix Katalánska, ktoré sa pôjde cez víkend od 12. – 14. 6. 2015. Model vychádzajúci zo špeciálu MotoGP by mal mať už podobu, ktorá sa bude vyrábať pre bežných záujemcov.

Na vlaňajšej show EICMA, na ktorej každoročne veľa tovární predstaví veľa nových modelov, Honda predstavila „prototyp“ modelu RC213V-S a „True Adventure“ z ktorého vznikla nová Africa Twin, ktorú Honda odhalila nedávno. Teraz prichádza na rad model, ktorý vychádza zo závodného špeciálu pre MotoGP. Cenovka tohoto modelu je v radoch státisícov €, ale Honda si je istá, že si svojich klientov nájde. Samozrejme, že nie je jasné, koľko vecí z predka RC213V (príp. RC213V-RS) z Majstrovstiev sveta vloží do motorky pre bežné použitie.

Podľa japonských denníkov bude športová V4 vychádzať zo súčiastok modelu Marca Marqueze a preto bude cena dosahovať 20 mil. JPY (cez 145. tis. €). Asahi Shimbun ďalej dodáva, že by sa model mal vyrábať v továrni Honda v Ozu a do predaja by mala prísť už tento rok. Odhalenie modelu pred dôležitou domácou Grand Prix Katalánska pre obidvoch továrenských jazdcov Marca Marqueze a Daniho Pedrosu aj pre hlavného sponzora tímu v MotoGP Repsol by mohlo odviesť pozornosť od hlavných a tohoročne zatiaľ silnejších súperov na Yamahách a Ducati.