Kawasaki odhalila okrem konceptu aj prepĺňaný štvorvalec, ktorý sama vyvinula. Všetky informácie je možné nájsť v tomto prehlásení: „Kawasaki Heavy Industries, Ltd. má dlhoročné skúsenosti s výrobou a vývojom technológií pre turbínové motory. Know-how z dôb navrhovania turbín nám umožnilo postaviť náš prvý prepĺňaný motor pre motocykle.“

pictures-Kawasaki-J-concept-2014-588x391

„Samozrejme, že na jeho budúci vývoj bude upriamená maximálna pozornosť.“ Novinku od japonskej značky mohli vzhliadnuť návštevníci motocyklovej výstavy v Tokiu. Stroj s označením Kawasaki má byť podľa predstáv svojich tvorcov motocyklom budúcnosti. Vyznačuje sa veľmi špecifickou jazdeckou pozíciou a zároveň ovládaním.

Kawasaki-J-concept-electrickawasaki-j-4kawasaki-j-9

A motor? Prepĺňaný turbíčkom. Samotné zatáčanie a manévrovanie nezabezpečujú klasické riadidlá, ale dve tyče s madlami, ktoré ústia na predných kolesách. V bežnej prevádzke sú predné kolesá ďaleko od seba, zatiaľ čo medzi zadnými nie je skoro žiadny rozstup. Aby koncept zabral čo najmenej miesta, dajú sa pri parkovaní predné kolesá zložiť k sebe. Zaujímavé, že?

2014-Kawasaki-J-electric-588x330