KTM bude pre budúci rok produkovať dva nové modely 250 EXC TPI a 300 EXC TPI, ktoré budú mať dvojtaktný spaľovací motor po novom so vstrekovaním. Takýto systém je na svete novinkou a ide o prvú produkčnú výrobu.

O tom, že sa vývojové oddelenie továrne z Mattighofenu snaží vyvinúť túto technológiu, sa hovorilo už skôr. Nový systém ponúka oproti klasickým karburátorovým motorom drastické zníženie spotreby paliva, zároveň odpadá nutnosť predmiešavania paliva alebo výmeny trysiek. KTM k tomu dodáva, že nové dvojtaktné TPI (transfer Port Injection) modely ponúknu „úplne nový zážitok čo sa týka dodávky výkonu a jazdných vlastností.“

Joachim Saurer, produktový a marketingový manažér KTM, k tomu povedal: „Je to pre KTM neuveriteľne vzrušujúci vývoj. Dvojtaktné vstrekovanie sme vyvíjali nejakú dobu a naším cieľom bolo vytvoriť konkurencieschopné motocykle, ktoré budú mať všetky výhody vstrekovania paliva, zatiaľ čo skvele zapadnú do nášho sloganu „Ready To Race.“ Počas tohto procesu sme v našom vývojovom a výskumnom tíme vykonali rozsiahle testovanie a mali veľa úvah, takže sme u tohto ďalšieho kroku veľmi motivovaní. Táto technológia, ktorá je prvá na svete, urobí významný krok vpred v tomto segmente. Určite sa tešíme na odhalenie nových KTM 250 EXC TPI a KTM 300 EXC TPI pre rok 2018, ktoré sa uskutoční v máji. V Európe sa motorky dostanú k dealerom na začiatku leta. V USA a Kanade budú nové KTM 250 XC-W TPI 2018 dostupné vo veľmi limitovanom počte na konci jesene.