MV Agusta vzhliada k svetlým zajtrajškom. Potom, čo sa do nej rozhodla investovať britsko-ruská spoločnosť Black Ocean, teraz taliansky súd rozhodol, že sa vyhne bankrotu, pretože sú jej úsporné opatrenia naplánovaná tak, aby značku zachránili. Žiadosť podaná na súde vo Varese vysvetľuje, že továreň znížila náklady a množstvo modelov vo svojej ponuke, čo potvrdil aj sudca Miro Santangelo.

Santangelo teraz menoval Riccarda Brogginiho ako komisára pre dohľad nad obchodnými plánmi, ktoré MV Agusta bude vykonávať. Súčasní veritelia, ktorí sa podieľajú na financovaní MV Agusty sa zídu v Broggini 7. júna.

Je to už rok, čo taliansku MV Agustu zasiahla kríza a Giovanni Castiglioni, prezident MV Agusty, prišiel s plánom výrazného zníženia množstva vyrábaných modelov a poklesu počtu vyrobených kusov motoriek v snahe znížiť režijné a prevádzkové náklady.

Veľa sa hovorilo o tom, že by do firmy mohol investovať Polaris či Mercedes AMG, ktorý už v MV Aguste má podiel, ale nakoniec sa začal uplatňovať plán Castiglioniho. Investičná skupina Black Ocean teraz dohliada na finančné prostriedky na rekapitalizáciu MV Agusty, čo znamená, že najmenej zaistila financie na reštrukturalizáciu.

Giovanni Castiglioni

Giovani Castiglioni k tomu povedal:

„V posledných dvanástich mesiacoch obrat, ktorý mala MV Agusta, generoval pozitívny cash flow k podpore reštrukturalizačného plánu, vývoja modelov a konsolidáciu našich primárnych trhov. MV Agusta je silnejšia s kompletne novou produktovou radou, ktorá sa zrodila pred piatimi rokmi s významnými investíciami. Spoločne s ikonickou značkou sú to kľúčové prvky pre podporu nášho rastu a dopytu našich zákazníkov. „