New Era je od roku 1920 výrobcom športových čiapok, ktoré poskytujú svojim nositeľom bezkonkurenčnú kreativitu, kvalitu a originalitu. Celosvetovo uznávaná značka je výrobcom  „kultových“ modelov, ako je True Fitted 59Fifty (svetoznáma šesťdielna čiapka s plochým štítkom), produktov nenapodobiteľnej kvality, štýlu a dizajnu, ktoré pomohli značke stať sa nesporným popredným výrobcom a športovým čapiciam stať sa módnymi ikonami.

New Era je oficiálnym výrobcom čiapok pre baseballovú ligu MLB, národnú basketbalovú asociáciu NBA a národnú futbalovú ligu NFL. Baseball, basketbal, hokej, futbal: americké vedúce tímy majú v obľube čiapky New Era snapback.

K dnešnému dňu sa táto vzrušujúca značka stala súčasťou motocyklového sveta: nová kolekcia  „New Era X Ducati“ sa skladá zo štyroch línií, ktoré – rôznymi štýlmi, farbami, materiálmi a povrchovými úpravami – interpretujú hodnoty stelesňované logami Ducati, Ducati Corse, Ducati Historical a Ducati Scrambler.
Samozrejme v kolekcii nesmeli chýbať nastaviteľné modely 59Fifty a 9FORTY.

Nové Era X Ducati čiapky budú k dispozícii od polovice apríla 2017 v obchodoch Ducati, New Era a na webových stránkach Ducati.com a Neweracap.com.

 „New Era je mimoriadne úspešná značka. Jej jedinečný štýl získal celosvetový ohlas a veľmi oslovil mladých,“ komentuje Alessandro Cicognani z Ducati Motor Holding.

„Táto zmluva nie je len zdrojom hrdosti: tiež priberá Ducati do exkluzívneho klubu franšíz a amerických športových líg, ktoré nosia čiapky New Era.“

„Sme veľmi nadšení z nášho nového partnerstva s Ducati,“ povedal Paul Gils, viceprezident New Era.“ Výroba kvalitných čiapok pre celosvetovo uznávanú taliansku značku s takou povesťou je pre nás obrovská príležitosť.“