Moto Guzzi oslavuje 50. výročie od svojho prvého modelu a k týmto oslavám práve vychádza nová limitovaná edícia tretej generácie modelu V7, ktorá si stále drží typickú originalitu a autentickosť tohto kultového motocykla.

V7 je jedným z najslávnejších modelov Moto Guzzi. Od roku 1967, kedy začali byť prvé kusy predávané v Taliansku, sa V7 stalo ikonou v sortimente značky, či už svojím vzhľadom i rozmanitým využitím širokej verejnosti. Ide o motorku vhodnú ako pre mužov, tak pre ženy, pre začínajúcich jazdcov i pokročilých. Od roku 2009 ide o najznámejší produkčný model motoriek z Mandello del Lario.

V7 III je v súčasnej dobe k dispozícii v troch variantoch: Stone, Special a Racer a práve k oslavám päťdesiateho výročia vznikla nová limitovaná edícia, v ktorej V7 III žiari chrómovým leskom. Ide o verziu Stone, kde dominujú chrómované diely, čo nadväzuje na historické úspechy Moto Guzzi, ktorá získala 15 titulov majstra sveta a 11 víťazstiev na Tourist Trophy.

Nová limitovaná verzia nesie názov „Anniversario“ a pôjde o číslovanú obmedzenú edíciu len 1 000 kusov. V motorke je typický motor tejto značky, kedy V7 III má vzduchom chladený dvojvalcový motor s objemom 744 ccm s výkonom 52 koní (38 kW) pri 6 200 ot./min, zatiaľ čo maximálny krútiaci moment je 60 Nm pri 4 900 ot./min . Stroj má tiež systém ABS a nový MGCT (Moto Guzzi Controlli Trazione), čo je firemný systém kontroly trakcie, ktorý stráži preklz zadného kolesa pri akcelerácii. Okrem toho je tu tiež funkcia „Eco Ride“, ktorá pomáha šetriť spotrebu paliva.