Honda na minuloročnej tokijskej Motor Show predstavila koncept „ľahkého superšportu“ u ktorého mali všetci podozrenie, že sa naozaj stane novým produkčným strojom, konkrétne novú CBR 250 RR. Podľa posledných zvestí by sa mala jej výroba začať v auguste tohto roka.

U tejto novinky nepôjde o priamu náhradu starej CBR 250 R alebo vlani predstavenej CBR 300 R. Nová motorka bude mať skôr v poslednej dobe veľmi obľúbený radový dvojvalec, ako len jednovalcový motor, navyše má kvalitnejšie diely, ktoré vydržia vyšší výkon dvojvalca.

honda-cbr-concept-2015

Podľa vzoru najväčšieho konkurenta, Yamahy R3, je pravdepodobné, že európska verzia bude mať vyšší objem, než ázijská verzia. Hovorí sa dokonca o náraste až na objem 350 ccm. Najväčších predajov ale Honda dosiahne v Ázii, kde bude predstavený model 250 ccm a kde sa tiež najprv začne predávať.

Výroba tejto motorky bude pravdepodobne v thajskej alebo indonézskej továrni, kde je výroba oproti Japonsku omnoho menej nákladná.

Aj keď ide o malú motorku, tak bude mať kvalitné spracovanie a dostane aj slušný balík elektroniky. Ten by jej mal poskytnúť jazdné režimy a dokonca sa hovorí aj o kontrole trakcie pre pomoc najmä pri jazde na vode.

Pokiaľ sa výroba naozaj začne už v auguste, tak by mohla európska špecifikácia pre rok 2017 mať svoju premiéru na jesenných výstavách.

Čo sa týka vzhľadu, tak príde len k niekoľkým drobným úpravám a pribudnú farebné varianty. Ďalej bude mať iný výfuk spĺňajúci emisné normy a menej extravagantné svetlá, ktoré odlíšia produkčnú motorku od konceptu.