Továreň Husqvarna Motorcycles s hrdosťou predstavuje dva svoje stroje v najnovšej verzii pre budúci rok. Ide o nové 701 Supermoto a 701 Enduro, čo sú motorky s najvýkonnejším jednovalcovým motorom, ktorý kedy Husqvarna vyvinula. Oproti predchádzajúcej generácii majú o 4,5 kW (6 koní) výkonu navyše a o 3,0 Nm vyšší krútiaci moment, zatiaľ čo stále dodržiavajú prísne emisné normy Euro4.

Husqvarna sa snažila prísť s inovatívnymi produktami, kde sa zamerala hlavne na výkon motora a jeho spoľahlivosť. U oboch nových modelov sa tiež snažila zachovať svieži vzhľad, ktorý dobre nadväzuje na švédske dedičstvo tejto značky. Husqvarna mala za cieľ poskytnúť zákazníkom dokonalý stroj, ktorý ponúkne bezkonkurenčný výkon spolu s kvalitnými dielmi a príslušenstvom. Nové 701 Supermoto a 701 Enduro by mali zároveň zvládnuť akékoľvek jazdecké situácie, od každodenného dochádzania do práce alebo do školy až po čo najadrenalínovejšie zážitky na ceste aj v teréne.

Hlavné zmeny

Oba modely, 701 Supermoto a 701 Enduro, majú novú generáciu jednovalcového motora s objemom 692,7 ccm spĺňajúceho normu Euro4, ktorý využíva najnovšie technológie z hľadiska dizajnu a elektroniky. Výrazne sa zvýšil výkon na konečných 55 kW (74 koní) pri 8 000 otáčkach / min. a krútiaci moment je 71 Nm pri 6 750 otáčok / min. Vďaka tomu patrí medzi lídrov vo svojej triede.

Kľúčovým faktorom je spoľahlivosť, takže boli použité inovatívne riešenia, ako je napríklad aktívne odvetranie a nútené mazanie kľukovej skrine, čo zaručuje dlhé servisné intervaly po 10 000 km. Vďaka ďalšiemu pokroku má motor nízku spotrebu paliva, ktorá spolu s dlhými servisnými intervalmi masívne znižuje náklady vlastníka motorky, ktorý sa ju rozhodne zaobstarať na dlhšiu dobu.

husqvarna-701-enduro-2017-05

O hladký priebeh výkonu sa stará štvorventilová hlava valcov s dvomi zapaľovacími sviečkami. Technológia jednej hornej vačkové hriadele prispieva k presnému časovaniu ventilov vo vyšších otáčkach motora a inžinieri Husqvarny pridali ďalších 1000 otáčok / min. k využitiu výkonu motora. Pre väčší komfort a menej vibrácií je tu druhá protibežná vyvažovacia hriadeľ.

Elektronický vstrekovací systém Keihin je vybavený novými 50 mm škrtiacimi klapkami, ktoré nemajú žiadnu mechanickú väzbu na otočenie plynovej rukoväte a ponúkajú lepšiu odozvu plynu a jazdné schopnosti aj u malých pozícií škrtiacich klapiek.

husqvarna-701-supermoto-2017-03

Hlavné výhody motora

  • Zvýšený výkon a krútiaci moment na 74 koní a 71 Nm.
  • Ďalších 1000 ot. pre ďalšie využitie výkonu.
  • Zníženie oscilujúcej hmoty pre zníženie vibrácií.
  • Nový rezonátor sania pre lepšiu odozvu v nízkych otáčkach.
  • Dlhé servisné intervaly a nízka spotreba paliva.
  • Rozvod SOHC.
  • Dve zapaľovacie sviečky.
  • Veľké vŕtanie a krátky zdvih (105 mm a 80 mm).
  • Kované hliníkové piesty.
  • Upravená elektronika ride-by-wire.

Model 701 Supermoto

Skúsenosti Husqvarny zo svetového šampionátu Supermoto spolu so skvelým remeselným spracovaním si teraz môžu užiť všetci v dostatočne univerzálnom stroji 701 Supermoto. Motorka si opäť drží hlavnú bielu farbu, ktorá je doplnená modro – žltým dizajnom a minimalistickým švédskym stylingom.

Motorka je vďaka svojmu spracovaniu, váhe, výkonu a jeho priebehu veľmi šikovným strojom, na ktorom si bude každý svoju jazdu užívať. Husqvarna sa ani nebojí toho, keď tvrdí, že prináša úplne novú úroveň. Môžete si tak užiť jedinečnú čistú radosť z jazdy vďaka skvelému pomeru – výkon / váha. Elektronický plyn má priniesť maximálne vzrušenie z výkonu, ktorý naopak dobre zvládnu brzdy spolu so systémom ABS od spoločnosti Bosch. Ďalej tu sú 17″ eloxované kolesá a široká škála príslušenstva pre zlepšenie vzhľadu a výkonu. Motorku je možné riadiť aj s vodičákom A2.

Model 701 Enduro

Verzia 701 Enduro vychádza z tradície Husqvarny vo svetovom šampionáte Enduro a motorka jednoducho zvládne jazdu ako v bežnej prevádzke, tak aj v teréne. Rovnako tak ako Supermoto, tak aj ona má nový modernizovaný motor, ktorý prináša inú úroveň výkonu a všestrannosti. Aj Enduro je ladené do bielej farby s modro – žltou grafikou.

Motorka ponúka dobrú ovládateľnosť, ktorú všetci ocenia hlavne v teréne. Je tu pokročilá elektronika a Bosch ABS, 21″ a 18″ DID kolesá, 275 mm zdvih odpruženia, ktoré je nastaviteľné, a nechýba široká škála príslušenstva. Rovnako ako 701 Supermoto aj Enduro je kompatibilný s vodičákom A2.

Obe motorky Husqvarna predstaví budúci týždeň na výstave Intermot v Kolíne nad Rýnom v Nemecku. V Európe vstúpi do predaja od októbra.