Kawasaki chystá pre rok 2016 novú Ninju ZX-10R. Guim Roda, manažér tímu Kawasaki v svetových superbikoch, povedal: „V roku 2016 budeme mať novú Kawasaki ZX-10R. Koncept bude rovnaký, ale bude s nejakými novými detailami a zmenami a bude ešte viac konkurencieschopná.“

„Vzhľadom k tomu, že sú pravidlá veľmi obmedzené, motorky musia byť vyvíjané s ohľadom na šport. Smerujeme k tomu, čo už tento rok urobila Aprilia, Ducati a BMW, keď prišli s novými motorkami,“ dodal.

tom-sykes-jonathan-rea-kawasaki-ninja-race-712x475

Roda odkazoval na pravidlá WSBK, ktoré obmedzujú pretekárske tímy vo vývoji motoriek. Kvôli tomu je teraz výhodnejšie, aby už viac konkurencieschopné superšporty a superbiky schádzali priamo z továrenských liniek. Tak ako v poslednej dobe prišli nové Yamaha YZF-R1, Ducati Panigale R a Aprilia RSV4 RF.

Ako Roda naznačil, pre rok 2016 môžeme očakávať podobný krok aj od Kawasaki. Vyzerá to, že nová Ninja ZX-10R bude mať veľmi vyladený motor, ktorý bude mať 200+ koní a hodne pokročilý balíček elektroniky. To ocenia milovníci športových motoriek, ktorí si budú môcť kúpiť nadupanejšiu motorku podobnú tej z WSBK.

Naproti tomu sa môžeme tešiť aj na ošklivé katalyzátory a nič moc zvuk, pretože bude musieť spĺňať prísne emisné normy. Aj napriek tomu, že jazdci tímu Kawasaki Jonathan Rea a Tom Sykes dominujú v pretekoch, tak ZX10 nemala žiadne skutočné aktualizácie od roku 2011.

A ako bude nová Ninja vyzerať? To sa zatiaľ ukáže časom, ale je dosť pravdepodobné, že niečo zdedí od slávneho modelu H2 (H2R), z ktorého by mohla čerpať nielen po vzhľadovej stránke, ale aj po výkonovej. Očakáva sa, že európska a americká verzia sa budú trocha líšiť vo výkone. Jej predstavenie by malo byť na konci tohoto roka.

kawasaki-ninja-h2-712x474