Speed Triple je určite priekopníkom žánra rýchlych naháčov, ktorí sú v poslednej dobe veľmi populárni. Aj keď neponúka výkon blížiaci sa 200 koňom, stále patrí vo svojej triede medzi najobľúbenejšie motorky. Speed Triple je kombináciou osobitej motorky s trojvalcovým motorom o objeme 1050 ccm a spolu so svalnatým vzhľadom pôsobí ako skvelá kombinácia, ktorá má úspech už od prvého modelu, ktorý vyrazil na cesty v roku 1994.

triumph-speed-triple-2016-712x471

U modelu pre rok 2016 to vyzerá, že sa hlavné kľúčové prvky nemenia. Úplne nový model sa očakáva až pre rok 2018. Každopádne môžme vidieť, že hlavnou zrejmou zmenou sú pretvorené svetlomety, ktoré nemajú tak ostré hrany a vyzerajú ako dve hrušky. Je to zaujímavé, že u tak kľúčového prvku tohto modelu ustúpili od väčšej agresivity a Triple ako by sa vracal ku guľatým svetlám, ktoré mala prvá generácia. Okrem toho boli prepracované kapoty, ktoré zahŕňajú aj lepší prívod náporového vzduchu do airboxu. Ľahké prepracovanie získala aj palivová nádrž a ochranné kryty výfuku. Nový Speed Triple získal aj iné spätné zŕkadlá, ktoré sú podobnejšie štýlu café racer.

Z mechanického pohľadu bol prerobený motor, aby vyhovoval budúcej generácii emisných predpisov. Výkon by mal byť medzi 135 – 140 bhp. Prerobené bolo aj výfukové potrubie a katalyzátor. Kryt spojky bol zmenený a teraz má trojuholníkové logo Triumph.

triumph-speed-triple-2016-2-712x479

Základná verzia získa radiálne strmene Brembo, rovnako ako má súčasná verzia modelu R. U nového R to vyzerá, že bude mať tlmenie od Öhlins, zatiaľ čo základný model bude mať Showa. Povrávalo sa, že na základe prieskumu u zákazníkov je navrhované, aby nový Speed Triple získal bezkľúčové zapalovanie, ale na týchto fotkách môžme vidieť konvenčný kľúč. Nový model by mal tiež získať elektronický plyn, ktorý umožní lepšie využiť prepínacie výkonové režimy a kontrolu trakcie. Oficiálne predstavenie modelu sa predpokladá na konci tohto roka.