Nové číslo Motohouse vám prináša kompletný porovnávací test veľkých cestovných endúr. Teda priame porovnanie najžiadanejších veľkých motoriek súčasnosti! Kolegovia z redakcie anglického časopisu BIKE ho nazvali top testom roka a my sme radi, že vám ho môžeme tiež sprostredkovať. Plus samozrejme množstvo radosti a článkov z domáceho prostredia. Takže ďalšie z vydaní MH, ktoré sa oplatí si čítať, navyše tentokrát s plagátom očarujúceho BMW R NineT vo vnútri.

motohouse-10-2016-001

Exklusive: BMW R nineT Scrambler

Rock’n’roll baby! Mejdan menom nineT pokračuje. Tentoraz na seba fúzáči navliekli oblečenie do prírody, aby si večer rozložili oheň a až na ňom v moka kanvičke urobili tú skvelú kávu. Alebo nie?

+ Plagát BMW R nineT Scrambler vo vnútri !!!

motohouse-10-2016-002

motohouse-10-2016-009

ANGLICKO: Porovnávací test cestovných endúr

Sedem motoriek, sedem rôznych zážitkov. Výrobcovia síce hľadajú rovnakého zákazníka, ale používajú na to veľmi odlišné metódy.

  • Ducati Multistrada Enduro
  • KTM 1190 Adventure
  • Honda CRF1000L AfricaTwin
  • BMW R 1200 GS Adventure TE
  • Triumph Tiger 800 XCA
  • Suzuki V-Strom 1000 Adventure
  • Yamaha Super Ténéré

motohouse-10-2016-010

MH na akcii: Motocyklový deň žien vol. II

Je strašne krásny vedieť, že máme niečo, čo nikto iný na svete nie. Nie, vážne. Toto žiadny iný motocyklový trh (a ani časák) na svete jednoducho nemá. A my áno! Seriál čisto okruhových dní, pre armádu brunetiek, blondínok i čiernovlások. Len dievčatá! Motocyklové dni v ružovej …

motohouse-10-2016-011

MH na akcii: medzi papujcami

Tri dni, tri stage, dvadsiatka kapiel, dvadsiatka výrobcov doplnkov a oblečenia, dvadsiatka motocyklových dielní, plus pestrá ponuka adekvátnych služieb, jedla a berlínskeho ležiaka. To všetko pod záštitou BMW a versus jeden život a jedny nervy návštevníka, ktorý akoby prichádzal z nejakého zakliateho polosveta.

motohouse-10-2016-012

Šesť dôvodov, podľa čoho sa vyberajú motorky

Pactus Erectus? Hľadali sme vysvetlenie, podľa akých „snov“ si ľudia najčastejšie vyberajú svoje motorky. A toto je to pravé orechové …

motohouse-10-2016-013

Pitbike: Taký zmenšený supermotard

Mnohí z vás vedia, že v areáli brnenského Automotodromu sa nenachádza jedna dráha, ale dve. Tú druhú, malú, využívajú k tréningu mladí talentovaní jazdci na minibikoch a verejnosť sa na nej preháňa v motokárach. Od tohto roku si ju ale môžete prejsť aj na motorke, respektíve pitbiku.

motohouse-10-2016-014

Test: Harley-Davidson Iron 883

Som trochu darebák a mám túto prácu snov. Viem teda všeličo. Môžem si všetky tie motorky testovať, povedané trochu viac romanticky, môžem si ich vždy najskôr ochutnať, než si ich objednám. To všetko len preto, aby som potom mohol s plnou pusou povedať, ktorá mi naozaj najviac zachutila.

motohouse-10-2016-015

Test: Yamaha MT-10 vs. Yamaha FZ1 Fazer

Dávame si spicha v Dymokuroch. Ambície sú jasné, chcem si vyfotiť slnečnice. Tie veľké žlté šúľky, čo lemujú tunajšiu pretekovú trať. Než ich miestni za pár týždňov pokosia a estetickosť prázdneho placatého poľa bude pri pretekoch zase nulová. Škoda. No nič, tak aspoň takto. S Kadlom sa stretávame pre istotu už po siedmej ráno, trochu tušíme, že budeme robiť bordel.

motohouse-10-2016-016

8 praktických poznatkov o Ducati Scrambler Icon

Zrúcam dnes niekoľko mýtov a predsudkov. Jedným z nich je, že takáto „toy“ motorka nedokáže ísť ani trocha rýchlo. Som si to overil hneď na začiatku nášho testu, kedy mi do Ducati zavolala manželka, že si moja šesťročná dcéra práve zrejme zlomila ruku a že je potrebné ju odviezť do nemocnice. A ja som v tej chvíli samozrejme ako na potvoru skoro 100 km od baráku.

motohouse-10-2016-017

Enduroškola pre stredne pokročilých – 4. diel/tréning rovnováhy

O tom, že balans je alfou i omegou enduro jazdenia, netreba viesť spory. Respektíve môžeme s tým nesúhlasiť, ale to je asi tak všetko, čo sa s tým dá robiť (Jára Cimrman ©).

motohouse-10-2016-018

Predstavenie: KTM EXC radu 2017

Nejde ani tak o vlastný výpis technologických zmien, ktoré sa nižšie samozrejme dozviete, ako skôr o to, ako tieto upgrady v reáli zafungovali a o aký kus ďalej posunuli jazdné vlastnosti samotných strojov. Hneď na začiatku vám poviem, že hoci vlastním nie príliš opotrebované KTM 450 EXC, veľmi vážne zvažujem, že si práve jednu z nových EXC MY 2017 kúpim.

motohouse-10-2016-019

MH Tip na trip: Jeseníky

Jesenická oblasť, často nazývaná Východné Sudety, sa rozkladá na pomedzí Poľska, východných Čiech a severnej Moravy. Aj z európskeho pohľadu sú to unikátne hory, pretože tu nájdete vysoké svahy, ale aj malebné údolia. Pre motorkárov je to doslova zasľúbený kraj – kopa krásneho asfaltu, skvelých zákrut a relatívne malej premávky. My vám teraz povieme, kam sa pozrieť a čo by vám určite nemalo uniknúť.

motohouse-10-2016-020

Šport: Grand Prix BRNO 2016

Prvé víťazstvo v MotoGP pre mňa hodne znamená, ale myslel som, že z neho budem mať iné pocity … Ale potom, čo som sa pred dvoma týždňami stal otcom, sa tejto emócii nič nevyrovná. Nechápte ma zle, nevyhral som preteky už veľa rokov, možno šesť alebo sedem, takže je to už dlhá doba, ale čo je naozaj zvláštne, to je stav byť otcom.

motohouse-10-2016-021

MH Rozhovor: Mike Leitner, KTM

Mike Leitner je v paddocku MotoGP známa tvár – pohybuje sa v ňom už takmer štyridsať rokov. Na konci 80. rokov sám pretekal, ale potom prišiel na to, že s náradím mu to ide o dosť lepšie, a začal skrutkovať na pretekárskych motorkách. Pôsobil ako šéfmechanik alebo technik cez podvozok u takých borcov, ako sú Ralf Waldmann, Toni Elias, Garry McCoy alebo John Hopkins.

motohouse-10-2016-022

Šport: Velká cena Piešťany 2016

Nešlo to, nedokázal som si to odoprieť. A to aj napriek tomu, že termín kolidoval s Grand Prix v Brne. Ba čo viac, celá absolútna špička českej roadracingovej scény odišla ten víkend na IRRC preteky do Imatry. Aj tak ma to pudilo, aby som sa na Slovensko vypravil. Piešťany, to bol vo svete cestných pretekov vždy obrovský pojem.

motohouse-10-2016-023

MH na akcii: Keep Respect 2016

V dnešnom rýchlom živote si to človek tak nejako nepripúšťa. Do práce, na nákup, vyzdvihnúť deti a podvečer, keď zostane chvíľka, tak niekde okolo komína vyvetrať motorku. Občas človek počuje, že sa niekto niekde zrakvil, a ak dá Pán Boh alebo kto to hore velí, netne moc blízko. A tak je dobré sa aspoň raz do roka dostať do prostredia, kde je dlhodobé zranenie.

motohouse-10-2016-024

MH Rozhovor: Dominika Gawliczková

Na motorke prvýkrát sedela v trinástich rokoch, v šestnástich vyrazila do premávky, v devätnástich podnikla prvú veľkú cestu na hranice Portugalska a dnes v dvadsiatichštyroch rokoch má za sebou viac cestovania ako väčšina z nás zvládne za celý život. Nečakala, až vyrastie, začala si plniť svoje sny.

motohouse-10-2016-025

Prestavba: Chicara Nagata Art

V roku 2005 sa meno Chicara Nagata prvýkrát objavilo na svetových show a hneď z toho bol poriadny poprask. Úplne odlišný štýl, dokonalá ručná práca v každom detaile, kombinácia klasického vzhľadu a moderných komponentov, silné zameranie na umeleckú formu.

motohouse-10-2016-026

Vintage Garage Test: Jawa 250 Junior

Jawa 250 Junior patrila do generácie motocyklov, keď ešte japonskí konštruktéri pošilhávali po našich strojoch a učili sa a okukovali od našich výrobcov. A ešte dnes dokáže na okruhu ponúknuť nečakané zážitky.

motohouse-10-2016-027

HOWL SEAT (logo)

Na českej retro scéne sa odohral neobvyklý počin. Štvorica riderov z Gas & Oil Bespoke Motorcycles, LIP Production, Cafe Racer Czech Republic a 2 wheels Riot sa spojila nielen na úžasný výlet, z ktorého vznikol jedinečný film, ale tiež pripravila dvojicu premiér filmu Howl Seat. Dva rozdielne a neopakovateľné večery.

motohouse-10-2016-028

Nový tlačený Motohouse 10/2016 v predaji od utorka 13. septembra 2016

  • cena časopisu 99 Kč (SK verzia 3,80 €)
  • ročné predplatné 750 Kč, 880 Kč s katalógom (SK ročné predplatné 29 €)
  • info predplatné: www.send.cz

Stahujte už teraz na: