Jedno z najhoršie utajených tajomstiev v motocyklovom svete je to, že Ducati pracuje na novom modeli V4 Superbike, na ktorého debut stále čakáme. A zatiaľ čo nám vlani Ducati predstavila model 1299 Panigale S Anniversario, teraz sa môžeme tešiť na ďalšiu novinku.

Vyzerá to, že má Ducati stále nejaké prekvapenia, ktorá môžeme čakať od jej superbikov. Na to láka v poslednom krátkom videu. 7. júla 2017 sa dozvieme to, „keď koniec povie celý príbeh.“ Okrem tohto sloganu sú vo videu detaily z Panigale, ktorá je v červeno-bielom sfarbení (rovnaké, ako má Ducati 1299 Superleggera). Vyzerá to tak, že prichádza veľký koniec tohto radu: „finálová edícia Panigale.“

Čo je určite zaujímavé, je dátum, pretože 7. 7. 2017 začína pretekársky podnik majstrovstiev sveta Superbikov na Lagune Seca. To privádza myšlienky k modelu V4 Superbike od Ducati kvôli tomu, ako sú štruktúrované pravidlá tohto šampionátu. Taliani si už ťažko obhajujú svoju výhodu v pravidlách a hovorí sa o tom, že Dorna by rada rovnosť v objeme pri všetkých superbikových modeloch. Kvôli tomu má Ducati a jej dvojvalcový Superbike čím ďalej tým ťažšiu pozíciu v tom, aby vyhovoval pravidlám. Ducati sa tak bude musieť pripojiť do hry medzi štvorvalcové pretekárske motorky so stratégiou „keď ich nemôžeš poraziť, pridaj sa k nim.“

Kým sa očakáva debut V4 Superbiku na jeseň pri motocyklovej show EICMA, vieme, že Ducati Panigale R zostane pre túto spoločnosť pretekárskou motorkou aj počas sezóny 2018. Ducati totiž preferuje vyvíjať nový Superbike v nižších triedach predtým, než ho predstaví v kráľovskej triede pretekov produkčných strojov .

Aj keď bude veľa fanúšikov Ducati očakávať nový V4 Superbike, vyzerá to, že nám tu ešte chýba ten posledný model s dvojvalcom. Teraz už nezostáva nič iné, než čakať na uvedený dátum, ktorý príde za pár týždňov.

https://www.youtube.com/watch?v=g4hQUl6BjxI