Predstavenie Tracer 700

Yamaha Tracer 700 predstavuje zástupcu mladej, ale pritom veľmi rozvíjajúcej sa a žiadanej kategórie motocyklov Sport Tourer.

Európa zažíva momentálne motocyklový boom, pričom mnohí z týchto jazdcov uprednostňujú pri výbere motocykla také stroje, ktoré im pri rozumnej cene poskytnú možnosť veľa cestovať, užiť si jazdu, proste prežiť niečo nové. A práve Yamaha, prišla v poslednom období z viacerými inovatívnymi modelmi. Podľa všetkého ešte nekončí s týmto prístupom a momentálne nám predstavuje nový model v športovo cestovnom segmente.

Yamaha Tracer 700 2016 1

Vzrušujúca a návyková nová Yamaha Tracer 700 vychádza z veľmi úspešného modelu MT-07 a je pripravená prilákať novú generáciu jazdcov. Tento nový model ponúka skvelú kombináciu dobre vyzerajúceho motocykla so skvelými jazdnými vlastnosťami a to všetko za prijateľnú cenu. Predstavenie tohto modelu zároveň rozširuje segment športovo turistických motocyklov tejto značky, v ktorom je už aj napríklad Tracer 900.

Je to všestranný motocykel. Či už sólo v nedeľu do najbližšej kaviarne na kávu, prípadne vo dvoch na celý víkend, alebo na dvojtýždňovú dovolenku, na všetko je pripravený nový Tracer 700. Je nastavený tak, aby sa zapáčil širokému spektru jazdcov, na široké spektrum účelov.

Jednou z kľúčových funkcií, ktorí nového Tracera odlišujú od ďalších podobných motocyklov, je jeho schopnosť dodávať jazdcovi športové, emocionálne a intuitívne zážitky z jazdy. Motocykel je vybavený radovým dvojvalcom o objeme 689 ccm so štyrmi ventilmi. Motorom, ktorý získal rad ocenení v rámci jeho prezentácie v modele MT-07.

K dobrému prejavu motora prispieva o 270stupňov pootočený kľukový hriadeľ, ktorý poskytuje nerovnomerný interval spaľovania. Toto prispieva k pocitu silného zrýchlenia. Tiež to generuje silný, lineárne podaný krútiaci moment. Motor má výkon 55kW (74,8 konských síl pri 9000 ot/min) a krútiaci moment 68 Nm pri 6500 ot/min.

Yamaha Tracer 700 2016 6

Kompaktný a ľahký podvozok je tvorený rúrkovým rámom a jeho základ je tiež v modely MT-07. Tracer 700 má tento rám však ešte ďalej upravený na dosiahnutie lepších turistických vlastností s požiadavkou aj na uchytenie batožiny. Kvôli posilneniu jazdnej stability a to najmä v záťaži pri dlhšom cestovaní, má Tracer predĺženú zadnú kyvnú vidlicu o 50mm, čím sa rázvor zvýšil na hodnotu 1450 mm. Aby motocykel zvládal cestovanie aj v horších podmienkach, je vybavený pružením so zdvihmi 130 mm.

Posilnený je aj brzdný systém. V tomto motocykli nájdeme duálny systém s 282 mm kotúčmi vpredu, ktoré brzdia štvorpiestikové strmene. Vzadu je to 245 mm kotúč a nad všetkým dohliada už v štandarde systém ABS.

Takto zdokonalený podvozok, spolu s nízkou hmotnosťou 196 kg so všetkými náplňami, zabezpečujú novému motocyklu skvelé jazdné vlastnosti. Pre dlhé cestovanie a túlanie sa krásnymi kútmi našej planéty, Yamaha ponúka široký rozsah originálneho príslušenstva.

Yamaha Tracer 700 2016 tri

Avšak nie len silný motor a agilný podvozok robia z nového Tracera skvelé hltača kilometrov. Je to aj úspornosť tohto motora, ktorá s nádržou o objeme 17 litrov dáva jazdcovi veľa času medzi povinnými zástavkami na tankovanie. Aby človek po zosadnutí z motocykla nebol unavený náporom vetra, má Tracer 700 ručne nastaviteľný štít. Nechýba ani nastaviteľný displej. Smerovky sú integrované do kapotáže. Dvojité predné svetlomety sú v štýle použitom už na väčšom bratovi – Tracer 900. Sedlo je výrazne tvarované tak, aby poskytovalo pohodlie počas dlhých jázd nielen vodičovi motocykla, ale aj spolujazdcovi.

Toto je on, nový Tracer 700. Pripravený prilákať nových nadšencov jazdy v sedle motocykla.

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »Technická špecifikácia