Koncept Adventure skútra od Hondy – City Adventure – je pripravený na produkciu, pretože Honda už vydala krátke video, kde na novinku láka. Teraz sa stroj volá Honda X-ADV a jeho základnou myšlienkou je, aby zostal skútrom, ale mal aj off-roadové prvky, ako sú napríklad vyššie tlmiče a hrubšie pneumatiky.

Honda-City-Adventure-Concept-EICMA-2016-04

Koncept City Adventure

V uvedenom krátkom videu môžeme vidieť, že skúter sa od konceptu príliš nelíši a hlavne nám ukazuje presne to, pre čo bol vyvinutý – jazdu v meste i mimo neho v ľahkom teréne. Na konkrétnejšie detaily si však musíme ešte mesiac počkať, pretože Honda uvádza, že sa máme tešiť na 30. augusta.

ADV je založený na modeloch NC750X a Integra, s ktorými zdieľa rám, radový dvojvalec o objeme 745 ccm a prevodovku DCT. Tiež tu nájdeme USD vidlice, dvojité predné brzdy, drôtené kolesá, novú kyvnú vidlicu a novo tvarované kapoty.

Niekomu sa môže zdať myšlienka adventure skútra zvláštna, ale Honda sa rada púšťa do nových experimentov a vytvára nové stroje. Môže sa zdať, že v Európe nenájde také uplatnenie, ale v rozvojovom svete, kde je väčšina ciest nespevnených, môže byť tento skúter hodne cenený.

Uvidíme časom, či bude táto myšlienka úspešná, ale iste sa nájdu takí, ktorí radi vyrazia na poľné cesty a zároveň budú mať dobrý stroj do mestskej premávky.