Tak ako každý rok, s blížiacim sa jeseňou nám výrobcovia motoriek začínajú postupne predstavovať svoje pripravované novinky pre budúcu sezónu. Honda nie je výnimkou a rozhodla sa rovno predstaviť novú webovú stránku, kde budú všetky novinky postupne pribúdať. Motorky potom naživo uvidíme na jednej z jesenných výstav, ktorými sú Intermot, EICMA či IMS Show na Long Beach. Prvou ochutnávkou je teraz krátka upútavka na nový športový model, ktorým má byť Honda CBR1000RR.

Nová upútavka na ňu bola natočená v Spojených štátoch na okruhu Thunderhill Raceway Park, ale podobné video bolo vraj natáčané aj v Chorvátsku. Z dostupných informácií a nedávnych špionážnych fotografií to vyzerá, že je motorka založená na súčasnom modeli, kedy je tu pravdepodobne rovnaký podvozok a niektoré diely motora. Je zrejmé, že Honda CBR1000RR pre rok 2017 bude mať veľmi odlišné kapoty a aktualizácie kvôli normám Euro4.

2017-honda-cbr1000rr-fireblade-tires-video-2016

Celkom logicky prichádza do úvahy, že motorka bude mať elektronický plyn, kontrolu trakcie a ďalšie elektronické pomôcky, ktoré ponúka konkurencia. Motor by mohol mať lepší nástup výkonu, ale stále ide len o špekulácie, pretože Honda žiadne podrobnosti zatiaľ nevypustila.

Okrem toho sa dá tiež uvažovať o tom, ako bude tento stroj dostupný z hľadiska ceny. Bude to teda stroj, ktorý bude pre širokú verejnosť? Alebo to bude nakoniec silnejší okruhový V4 model, ktorý bude vychádzať zo stroja RC213V-S? Honda totiž plánuje vytvoriť aj model, ktorý bude medzi Firebladom a RC213V-S, ktorý vychádza z motorky MotoGP a je naozaj len pre vyvolených.

Nové webové stránky Hondy nám ale zatiaľ ukazujú iné novinky, na ktoré sa môžeme tešiť. Ako prvý je skúter X-ADV, ktorý vychádza z konceptu City Adventure.

Nová CBR1000RR by mala byť ešte ostrejšia, ale Honda zatiaľ len hodila do pľacu tradičné marketingové hlášky ako „Total Control,“ „Sharper than ever,“ „Express Yourself,“ z ktorých sa toho veľa nedozvedáme. Ďalšie krátke video nám ukazuje celý rad jazdcov z rôznych segmentov motocyklového priemyslu.

Jediné, čo z videa je jasné, že oficiálny debut bude 4. októbra 2016, čo je prvý deň show Intermot v Nemecku.