Nemecká spoločnosť BMW chystá novú verziu modelu F 900 GS, čo je Adventure stroj so stredným obsahom motora, ale s ostrejším štýlom. Ako je vidieť na špionážnych fotografiách, novinka má úplne nový hliníkový rám, revidovaný motor tak, že je radový dvojvalec užší než ostatné v ponuke. Pohon zadného kolesa sa tiež presunul z pravej strany motorky na ľavú.

Na motorke je tiež nový výfukový systém, ktorý teraz končí na pravej strane, zatiaľ čo staré F800 GS ho malo na ľavej strane. Z dostupných fotografií je tiež vidieť, že motorka je celkovo užšia, rovnako tak nádrž. Ďalšou novinkou je nová hliníková kyvná vidlica a silnejší podsedadlový rám, aby sa zvýšila nosnosť batožiny.

Oproti starému modelu F 800 GS (vpravo) a novému F 900 GS (vľavo) môžeme naozaj vidieť, ako malým dojmom pôsobí nová motorka v porovnaní so starou. Z toho je zrejmé, že jazdec dosiahne lepšie nohami na zem, pretože ich bude mať rovnejšie dole, bez toho aby sa muselo výraznejšie znižovať sedlo. Novinka má teraz tiež menší veterný štítok a nemá chrániče rúk.

Nové BMW HP4 v karbónových kapotách bolo spozorované pri testovaní na juhu Španielska. Model v nádhernej karosérii z karbónu bol k videniu už pri minuloročnej výstave EICMA v Miláne. V tej chvíli ale neboli zverejnené ďalšie informácie. Stephan Schaller, prezident BMW Motorrad, vtedy uviedol: „Je isté, že BMW HP4 Race bude vyrábané ručne v exkluzívnej limitovanej edícii a dodávané v druhej polovici roka 2017.“

Dobrou správou je aj to, že motorka vyzerá identicky ku konceptu z Talianska. Je tu výfukový systém Akrapovič, predná vidlica Öhlins FGR 300, radiálne strmene Brembo a plne digitálna pretekárska prístrojová doska.