Yamaha plánuje prísť s modelom MT-07 Tracer, na ktorého vývoji neustále pracuje. Ide o menšieho brata trojvalcového MT-09 Tracer, ktorý zažíva veľkou popularitu medzi zákazníkmi. Vedľa existujúceho naháča MT-07 plánuje Yamaha vybudovať rodinu modelov, ktorá má základ v motore a podvozku. Ďalším modelom, ktorý rozšíri ponuku MT-07, bude retro verzia, ktorá bude predstavená na milánskej show v novembri.

Tento maskovaný Tracer bol videný pri testovaní okolo Milána v Taliansku. Model je v ranných fázach vývoja, a tak sa zdá, že tu nie je nič nového, pretože verzia, ktorá se bude vyrábať, príde za dlhú dobu. Japonské zdroje naznačujú, že nový zástupca strednej triedy bude uvedený na trh za 12 až 18 mesiacov.

Tieto dve nové varianty sú len súčasťou masívneho zaplavenia trhu novými modelmi od Yamahy. Japonská továreň sa rozhodla, že zmodernizuje svoj sortiment a rozšíri skupinu nových vlastníkov. Jadrom všetkých modelov je stále rastúca skupina verzií okolo modelov MT, kde sú motorky o objeme od 125 ccm do 847 ccm. Nesmie se ani zabudnúť na novo predstavený model R1 a R1M, ktorý si nájde veľa nových majiteľov vyhľadavajúcich výkonné superbiky.

YamahaMT-07-712x414

V posledných troch rokoch Yamaha úplne prevrátila svoj vývoj motorov a podvozkov, keď prišla s radou nových individuálne navrhnutých modelov, ktoré zdieľali určité diely. Základným tajomstvom úspechov týchto nových modelov je to, že sú peknou rovnováhou medzi zábavnou a dobrou jazdou, jednoduchosťou, praktičnosťou, cenou i štýlom.

MT-07 je veľmi obľúbený model a vo svete získal už niekoľko ocenení motorky roka. Na motorku je možné primontovať kapoty, plexi, rám na kufre a ďalšie doplnky, ktoré zlepšia pohodlie a umožnia s motorkou vyraziť na dlhší výlet. Tým sa z nej stáva dobrý univerzálny stroj, čím získava ďalších zákazníkov.  Konkurenti sú väčšinou Kawasaki Versys 650 a Suzuki V-Strom 650. Cena MT-07 Tracer by mala byť približne o 1850 € drahší, než je základný model MT-07.

A čo môžme vidieť na fotkách? Motorka je stavaná na cestovanie a pohodlie zaistí aj nastaviteľné predné plexisklo, ktoré vyzerá podobne ako u už existujúceho Traceru. Geometria motorky bola prispôsobená celodennej jazde, čo znamená, že sú upravené stúpačky, ktoré umožnia pohodlnejšie a rovnejšie sedenie.

Na motorke vidíme symetrické uchytenie bočných kufrov, ktoré by mohli mať okolo 30 litrov objemu a nemali by inak vadiť spolujazdcovi. Rovnako ako MT-09 Tracer, tak aj MT-07 získal zosilnený pomocný rám, ktorý práve umožní voziť náklad v kufroch aj spolujazdca. Stúpačky spolujazdca sú rovnaké, ako u MT-09 Tracera. Zadné LED svetlo vyzerá skoro rovnako ako u MT-09. A podobnosť se starším bratom môžme vidieť aj u kapôt, ktoré zvýšia praktičnosť a ochranu jazdca za každého počasia.

Yamaha-MT-09-Tracer-712x475