Ak ste dúfali, že nová Honda CBR1000RR Fireblade bude pre budúci rok úplne nová športová motorka, nasledujúce obrázky vás možno sklamú. Na Twitteri sa objavili nové fotografie, ktoré zachytávajú s najväčšou pravdepodobnosťou tento stroj pre budúcu sezónu. Ako na obrázkoch môžeme vidieť, ide hlavne o kozmetické zmeny a podľa fotky to vyzerá, že Honda práve nakrúcala PR video k tomuto modelu.

honda-cbr1000rr-2017-01

Z fotiek je jasné, že dizajn je kompletne prepracovaný, ale ostatné diely vychádzajú zo súčasnej generácie CBR1000RR. Aj keď nie je kvalita snímok tak veľká, kryty motora a zadná kyvná vidlica, uchytenie a ďalšie detaily vyzerajú prakticky rovnako ako u tohtoročnej motorky.

Najzaujímavejšiou vecou je kryt na ráme, ktorý schováva hadice od chladiča. Podľa niektorých toto najviac naznačuje, že Honda použila starú konštrukciu podvozka z predchádzajúcej generácie a že Superbike pre rok 2017 nebude mať toľko zmien, ako sa pôvodne očakávalo. Zatiaľ to vyzerá, že sa zamerali na aktualizácie v kapotáži a je tu prepracovaný podsedadlový rám, zadok a tiež iný výfuk, pravdepodobne kvôli predpisom Euro4.

2017-2016-honda-cbr1000rr-porovnani

Samozrejme, že z týchto fotiek nemôžeme poznať, čo je pod kapotou, či Honda urobila na CBR1000RR nejaké zaujímavé technické zmeny, ako je vnútorné prepracovanie motora, zníženie váhy, elektronický balík a ďalšie. Dúfajme, že tiež zvesti o novom V4 superbiku boli pravdivé a že sa čoskoro od Hondy dočkáme aj tohto nového športového stroja, ktorý bude vyrábaný v menšom počte a bude za vyššiu cenu, zatiaľ čo Fireblade by mal byť stroj dostupný pre všetkých a vhodný pre bežnú prevádzku.

honda-cbr1000rr-2017-02