Svetový výrobca motocyklových prilieb Shoei práve predstavuje novú grafiku helmy X-Fourteen (X-14), ktorá je replikou prilby Eugena Lavertyho, čo je pretekár so skúsenosťami z MotoGP aj majstrovstiev sveta Superbikov. Tento rok sa do WSBK vrátil a preteká na Aprilii RSV4 RF tímu Milwaukee Aprilia.

Motocyklová prilba Shoei X-Fourteen má aerodynamickú škrupinu s dvojitou vrstvou a vnútornou výstelkou EPS v niekoľkých hustotách pre absorpciu nárazu a ventiláciu. Pokiaľ ide o vetranie, X-Fourteen má horný vetrací vstupný otvor umiestnený tak, aby maximalizoval objem vzduchu prúdiaceho do vnútorného priestoru prilby a je oddelený od zadného stabilizátora, čím je optimalizovaný prietok vzduchu.

Lícnice majú špeciálny chladiaci systém, kde je vďaka otvorom v lícnicovej pene umožnené lepšie prúdenie studeného a teplého vzduchu, čo pomáha lepšiemu odvetraniu hlavne vlhkého a horúceho vzduchu od tváre jazdca.

Samozrejmosťou je, že možno interiér prilby vybrať a vyprať. Nechýba tu ani nosový a bradový deflektor a Pinlock fólia. Prilba spĺňa štandardy Snell 2015 a DOT 218 s konštrukciou AIM + (Advanced Integrated Matrix Plus Multi-Fiber). Helma váži 1,6 kg (veľkosť M) a bude dostupná vo veľkostiach XS – 2XL. Cena prilby v grafike Laverty TC-4 by mala byť okolo 800 eur.