Alpe Adria

Na mosteckom autodrome sa opäť zišla špička cestných pretekárov, a to predovšetkým z európskych krajín. Dafit Motoracing mal tu hneď 4 zástupcov, a to mladého Petra Svobodu v triede Moto3, Marka Hartla a Tomáša Zajíca v triede SST1000 a Davida Ouředníčka v triede Superbike. Na programe boli tradične piatkové rozjazdy, v sobotu kvalifikácia a prvé preteky. Nedeľa kopírovala sobotu, teda opäť kvalifikácia a opäť preteky pre všetky triedy.

IMG-20160718-WA0004

Ako prvý urobil tímu radosť Petr Svoboda, keď vybojoval skvelé 3. miesto v sobotňajších pretekoch a skončil aj ako prvý z českých jazdcov. Neskôr prišli preteky Superstock 1000, kde po úspešnej kvalifikácii boli pripravení bojovať Marek a Tomáš. Preteky sa išli vo veľmi rýchlom tempe a Tomáš Zajíc vybojoval skvelé a zaslúžené 3. miesto v európskom hodnotení, Marek Hartl parádne 5. miesto. Potom nasledovali preteky triedy Superbike, kde David Ouředníček v zastavených pretekoch po ôsmich kolách kvôli červenej vlajke obsadil 23. miesto.

IMG-20160718-WA0003

Nedeľný program bol dosť podobný, Petr prišiel na 4. mieste, kedy pred ním skončil navyše skúsený Martin Gbelec. Marek si vymenil poradie s Tomášom, keď prišli na 4. a 6. mieste. Obaja ale bodujú v rámci slovenského šampionátu a tu si v oboch pretekoch ustrážili 1 a 2. miesto. Ako čerešnička na torte bol pre oboch zajazdený už pravidelný čas 1:38 min. na mosteckom autodrome. David si v druhých superbikových pretekoch chcel spraviť chuť, bohužiaľ sa zastavil v prvej zákrute pri kolízii jedného jazdca a vyrážal na konci štartového poľa s konečným výsledkom 20. miesto. Posledné a záverečné podujatie sa koná na Slovakiaringu, a to 23. – 25. septembra, a bude sa bojovať o tituly.

Havířovský Zlatý Kahanec

Tu boli už tradične prichystaní Aleš Nechvátal v triede voľnej nad 600 a Anežka Svobodová v triede Twin. Celú kvalifikačnú sobotu bolo zlé počasie, keď jeden tréning bol suchý, druhý mokrý. Napriek tomu sa podarilo umiestniť Aldovi na veľmi sľubnom 4. mieste a Anežke na peknom 19. mieste.

13726693_1656878401298827_1580142587436810015_n

Nedeľné preteky boli opäť kombináciou mokrého a osychajúceho asfaltu. Alda bojoval o 4. miesto s Petrom Bičištem, ale bohužiaľ tento súboj prehral. Anežka nastúpila na suchých pneu, ale trať bola značne mokrá, preto po prvom kole odstúpila. Aleš bol ešte prihlásený do ďalších pretekov Grand Final, kde po horšom začiatku postupne išiel dopredu až na piate miesto, ktoré prehral o 1 tisícinu sekundy.

Aleš pokračuje nadchádzajúci víkend na pretekoch IRRC v belgickom Chimay.