Uplynulý víkend sa konalo posledné podujatie tohtoročného šampionátu seriálov Alpe Adria, IMRC a ME Stock 250. Preteky sa konali na našom dobre známom okruhu Slovakia Ring. Pretekov sa zúčastnilo množstvo kvalitných jazdcov, medzi ktorými môžme spomenúť dvojnásobného víťaza pretekov MS 125ccm z roku 2007 Lukáša Peška, účastníka nemeckého seriálu IDM Michala Fillu, Marka Jermana z nášho tímu Yamaha Maco Racing, ktorý sa mimochodom práve zúčastňuje 24 hodinových pretekov Bol d´Or, Jara Černého, Michala Práška, Tomáša Svitoka, Vlada Ružu, či ďalších. Alpe2015Slovakiaring,12.9.all555

Medzi úspešných pretekárov tohto šampionátu určite patrí aj Poliak Pawel Szkopek jazdiaci v triede Superbike, ktorému sa počas tohto víkendu podarilo zajazdiť rekordný čas na jedno kolo na okruhu Slovakia Ring. V kvalifikácii zajazdil najrýchlejšie ako kto kedy na motorke na Slovakia Ringu išiel a to čas 2:03,722 min, a tento čas samozrejme pre neho znamenal pole position. Nedal sa zahanbiť ani počas pretekov, kde tiež zajazdil oficiálny rekord trate časom 2:04,705.

Preteky na Slovakia Ringu ukončili tohtoročný seriál Alpe Adria, teraz už nám zostáva tešiť sa na ten ďalší, a možno práve v tom ďalšom sa dočkáme opäť nových rekordov.