Superbike – warm up

Ešte pred prvými pretekmi, ktoré sa idú od 14:15, čakal jazdcov ranný warm up. Nás samozrejme najviac zaujímalo, či do neho po včerajšom páde vyjde Jakub Smrž.

Ten na Facebook napísal: “Dobré ráno z Brands Hatch, aj keď som teda zažil lepšie rána … necítim sa práve najlepšie, “málinko” sa to podľa očakávania rozležalo. Ale ak doktori dovolia a dostanem sa do kombinézy, chcel by som skúsiť warm up, či to pôjde.”

V Brands Hatch panovalo jasno s teplotou vzduchu 14 stupňov a trate 26 stupňov.

Svojim druhým kolom sa do vedenia s časom 1:27,913 dostal Christian Iddon, za neho sa zaradili Leon Haslam a James Ellison.

Leon Haslam

Potom sa vedenia ujal s časom 1:26,584 Leon Haslam, druhé miesto obsadil Josh Brookes, tretí bol James Ellison.

Jakub Smrž nakoniec do warm upu vyrazil, aj keď vzhľadom na svoj zdravotný stav zachádzal časy s takmer štvorsekundovou stratou.

Poleman Josh Brookes preukazuje svoju formu, keď sa s časom 1:25,613 ujal vedenia. Na druhé miesto sa posunul Shane Byrne, ktorý potom postúpil ešte o priečku vyššie.

Shane Byrne

Toho už nikto neprekonal a s časom 1:25,197 warm up vyhral. Druhý skončil so stratou 0,139 s Josh Brookes, ktorý do prvých pretekov štartuje z pole position. Tretí bol Leon Haslam.

Štvrtý najrýchlejší bol Dan Linfoot, piaty Luke Mossey, šiesty Brad Ray. Siedmu priečku obsadil James Ellison, ôsmu Peter Hickman, deviatu John Hopkins a desiaty bol Jake Dixon.

Jakub Smrž skončil nakoniec dvadsiaty s časom 1:27,542 a stratou 2,345 s.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. preteky (20 kôl)