Superbike – 3. voľný tréning

Ešte predtým, než na trať vyrazili jazdci najsilnejšej triedy Superbike, mali svoj krátky zahrievací tréning pretekári triedy Superstock 1000. V tej jazdí Matěj Smrž, ktorý tak mal posledných pár minút na prípravu pred popoludňajšími pretekmi. Víťazom bol Ian Hutchinson s časom 46,493 a Matěj skončil na 20. mieste s časom 47,669, takže mal stratu 1,176 s.

V Anglicku je celkom chladno, keď teplota trate bola 15°C a vzduch mal len 11°C. Tréningu sa nezúčastňil Davide Giugliano, ktorý sa zranil včera pri prvom tréningu. Avšak má možnosť kedykoľvek prísť do medical centra na ďalšie vyšetrenia a má šancu nastúpiť do kvalifikácie.

Na začiatku tréningu Superbikov sa do vedenia dostal James Ellison s časom 45,391, za ktorého sa zaradil s viac ako pól sekundovou stratou Leon Haslam. Tretiu pozícii držal Luke Mossey. Na miesto štvrté sa potom dostal Christian Iddon, ktorý prekonal Petera Hickmana, ktorý bol piaty. Jakub Smrž začal štrnástym miestom a časom 46,704, takže mal stratu 1,313 s.

James Ellison

James Ellison s Yamahou si stále držal vedenie aj pred prvou zachádzkou do boxov. Stále s časom 45,391. Na mieste druhom bol Leon Haslam s Kawasaki so stratou 0,330 sa na tretiu pozíciu posunul Josh Brookes s Yamahou, ktorý mal stratu 0,573 s. Christian Iddon sa držal na mieste štvrtom, keď na Josha strácal len 0,035 s. Peter Hickman s BMW bol piaty , Jason O’Halloran šiesty, Sylvain Guintoli na mieste siedmom, ďalej potom boli Glenn Irwin, Luke Mossey a Tommy Bridewell.

Jakub Smrž si zlepšil čas na 46,364 a posunul sa na 12. miesto. Pekný posun vpred predviedol úradujúci šampión Shane “Shakey” Byrne, ktorý sa najprv dostal na piate miesto a potom poskočil s časom 45,756 na tretiu pozíciu so stratou 0,365 s. Shakey mal na začiatku tréningu nejaký problém, keď obišiel len jedno kolo a vrátil sa do boxov, akonáhle sa dostal späť na trať, dostal sa rýchlo do tempa. Zlepšil sa aj Michael Laverty, ktorý sa dostal na piate miesto.

Jakub Smrž

Približne v polovici tréningu sa do vedenia dostal Luke Mossey, ktorý so svojou Kawasaki zajazdil čas 45,211. Necelých dvadsať minút pred koncom si Jakub Smrž zajazdil lepší čas v hodnote 46,243, ale posunul sa len o kúsok, keď bol na 16. mieste. Jeho strata na čelo bola 1,032 s. V ďalšom kole odkrojil ďalších pár stotín sekundy, keď zajazdil kolo za 46,204. Zlepšenie zaznamenal aj John Hopkins, ktorý sa posunul na 7. miesto s časom 45,921.

Luke Mossey dvanásť minút pred koncom tretieho tréningu stiahol traťový rekord na hodnotu 45,065.

Jakub Smrž zajazdil pekne vo svojom 28. kole, kedy do konca tréningu zostávalo šesť minút. Dostal sa na 9. miesto s časom 45,868, takže konečne dnes pokoril hranicu 46 sekúnd. Podobne ako Kuba, tak sa v závere zlepšovali aj jeho súperi. Pekný čas zajazdil tri minúty pred koncom Shane Byrne, ktorý sa s časom 45,295dostal na druhé miesto so stratou 0,230 s.

Luke Mossey

Víťazom tréningu je Luke Mossey vďaka traťovému rekordu 45,065. Na mieste druhom skončil James Ellison, ktorý sa sem dostal v závere tréningu a jeho strata je 0,218 s. Len o dvanásť tisícin sekundy za ním skončil Shane Byrne. Leon Haslam obsadil miesto štvrté a päticu najlepších doplnil Glenn Irwin. Christian Iddon skončil šiesty, siedmy je Jason O’Halloran, Michael Laverty skončil ôsmy, deviatu priečku obsadil Billy McConnell a Top10 uzavrel Sylvain Guintoli. Jakub Smrž skončil s časom 45,868 na mieste pätnástom so stratou 0,803 s. Vo strate do jednej sekundy je aj osemnásty James Westmoreland.