Superbike – Warm up

V Doningtone je dnes od rána jasno, avšak teplota sa opäť drží veľmi nízko na necelých 9 ° C, ale dobrou správou pre jazdcov je, že je bezvetrie a trať je suchá. K svojmu rannému warm upu sa v dnešnom programe dostali tiež jazdci triedy Superbike. majú štandardne 15 minút, avšak kvôli včerajšiemu incidentu a zrušenej kvalifikácii bol predĺžený na 20 minút. Ani tak nikto rozhodne neotáľal s výjazdom na trať.

Do čela sa hneď v úvode dostal Leon Haslam s Kawasaki, ktorý bude dnes štartovať z pole position po tom, čo o roštu rozhodli kombinovanej časy z tréningov. Leon najskôr zajazdil čas 1: 31,301, ale hneď v ďalšom kole zrýchlil na 1: 30,270 a neskôr dokonca pod 1:30 na 1: 29,557. Za ním sa najskôr prestriedali Iddon, Brookes, Hickman a Byrne, všetci ale ďaleko za najlepším časom Haslama. Shane Byrne na druhom mieste teraz stráca na Haslama 0,644 s.

Jakub Smrž sa po piatich odjazdených kolách drží na 13. mieste s časom 1: 31,602 a stratou na prvého Haslama 2,045 s. Potom zamieril s ďalšími niekoľkými jazdcami do boxov.

Medzi tým sú ale stále na trati jazdci z čela a postupnými krôčikmi sa zlepšuje Austrálčan Josh Brookes, ktorý je späť na druhom mieste, keď zajazdil 1: 29,979. Rožky vystrčil tiež Sylvain Guintoli, ktorý je na treťom mieste s časom 1: 30,022.

John Hopkins má zrejme nejaké problémy, pretože má najazdené iba tri kolá a drží sa na 24. mieste s časom 1: 33,747.

Skvele teraz zajazdil Guintoli, keď sa s časom 1: 29,886 priblížil na 0,329 s prvému Haslamovi a posunul sa na druhé miesto. Pod 1:30 sú teraz už prví traja jazdci a prvých osem je v rozmedzí jednej sekundy. A tak nie … “Shakey” zatiahol za svoju Panigale a poskočil na druhé miesto s časom 1: 29,883.

Tri minúty pred koncom majú najzdatnejší jazdci najazdených okolo 11 kôl. Jakub Smrž má na svojom konte 6 kôl, je na 16. mieste a opúšťa boxy do posledného výjazdu.

No a Kuba sa na trati veľmi dlho nezdržal a bohužiaľ v zákrute Craner padá. Podľa všetkého by ale mal byť v poriadku.

V samom závere padá tiež John Hopkins, ktorý by mal byť v poriadku a Shane Byrne, ktorý si “ustlal” v rovnakej zákrute ako Kuba Smrž a ktorý sa podľa všetkého pozrie do medical centra. Mal by byť ale pri vedomí a komunikuje.

Najlepšie teda ranný tréning vyšiel Leonu Haslamovi, ktorý potvrdil, že prvý na štarte pretekov nebude stáť omylom. Druhý skončil Byrne, tretí Guintoli a štvrtý Brookes. Jakub Smrž si kvôli pádu svoj čas nezlepšil a došiel na 16. mieste.

Po lekárskej prehliadke bolo približne o 11:50 oznámené, že Shane Byrne nie je po otrase mozgu v stave, aby nastúpil do oboch dnešných pretekov.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – preteky