Superbike – Warm Up

Ešte v úvode malé doplnenie k Matejovi Smržovi, ktorý včera nenastúpil do preteku triedy Superstock 1000 a dlho sa nevedelo prečo … Matěj mal totiž v kvalifikácii pád s otrasom mozgu a bol krátko v bezvedomí, takže mu riaditeľstvo preteku zo zdravotných dôvodov nepovolilo štart.

"Z výjezdu ze šesté zatáčky jsem dostal highsidera. Vyvázl jsem z toho "jen" s otřesem mozku a jsem trochu domlácenej……

Zveřejnil(a) Fans of SMRZ dne 17. červen 2017

Ako prvý majú jazdci na programe dňa 15 minútový warm up. V Škótsku je oblačno so 16°C, je sucho a trať je ohriata na takmer 23°C.

Po výsledkoch tréningov a včerajšej kvalifikácie asi nikoho neprekvapí, že do vedenia sa tu po pár kolách dostal Luke Mossey, ktorý kolo v Knockhille obišiel za 48,726. Mosseymu táto trať evidentne sedí, ale určite tu budú aj ďalší adepti na víťazstvo, najmä potom Peter Hickman, ktorý sa tiež s časom 48,608 dostal na chvíľu do vedenia a následne aj James Ellison, ktorý so svojou Yamahou zajazdil 48,590. Ani jeho vedenie však netrvalo dlho, pretože Mossey následne v ôsmom kole vystrelil čas 48,292.

Jakub Smrž sa spočiatku pohyboval veľmi vzadu, ale potom sa dostal na deviate miesto s časom 48,291. Medzi tým sa ujal vedenia Shane Byrne, s ktorým tiež rozhodne musíme do preteku počítať. “Shakey” zajazdil 48,173, čo je už rýchlejší čas, než najlepší včerajší kvalifikačný. Pod ten sa ale o pár tisícin dostal aj jeho autor Mossey.

Na nejaký technický problém bol traťovými komisármi upozornený Josh Brookes, s ktorého Yamahou zrejme nie je všetko v poriadku a tesne ku koncu ju dostal aj James Ellison.

Víťazom tohto warm upu sa teda stáva Shane Byrne, druhý je Luke Mossey a tretí James Ellison. Jakub Smrž došiel nakoniec na 12. mieste.

V priebehu warm upu sa tiež objavila správa, že Christian Iddon stále nie je v poriadku. Pretekár po svojom piatkovom páde podstúpil operáciu s použitím lokálnych anestetík, po ktorej je potreba 48 hodín pre rekonvalescenciu.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. pretek