Pomliaždené pľúca a slezina boli v tú chvíľu druhotnú záležitosťou. Zásadnou diagnózou bola zlomenina stehennej kosti s nutnosťou operácie, kedy sa Filipovi doslova „zrútila“ šanca pomýšľať na popredné priečky celkového umiestnenia nielen v Red Bull MotoGP Rookies cupe. Operácia, ktorá bola vykonaná v španielskej Barcelone, dopadla na výbornú. Filip sa tak mohol postupne zotavovať a podstupuje všetky možné liečebné metódy pre urýchlenie jeho návrate na pretekársky okruh.

Niekoľkokrát týždenne jazdí na mikroprúdy a magnet do Prahy, do centra pohybovej medicíny profesora Kolářa. Práve on bude tým, kto rozhodne tesne pred domácim pretekárskym víkendom v Brne, či Filip bude schopný nastúpiť do pretekov. Dôležité je, že sa deň odo dňa cítia lepšie a krok za krokom zvyšuje svoju výkonnosť.

Teraz už odložil jednu zo svojich barlí a vzhľadom na to, že röntgenové snímky ukazujú výrazné zlepšenie, Filip môže zvýšiť náročnosť rehabilitácie.

Filip Salač

„Cítim sa oveľa lepšie a pevne verím, že počas štrnástich dní, ktoré zostávajú pred domácim pretekárskym víkendom v Brne, sa mi ešte podarí pokročiť ďalej, aby som mohol návratom do sedla svojho motocykla potešiť nielen seba, ale aj svojich fanúšikov.

Veľmi ďakujem svojej rodine, všetkým, čo mi pomáhali a mysleli na mňa, predovšetkým potom pánovi Jánovi Šťovíčkovi, ktorý mi zariadil liečenie a následnú rehabilitáciu u profesora Kolářa a jeho tímu. Týmto aj im veľmi ďakujem.

Už sa nemôžem dočkať a teším sa na vás v Brne, váš Filip # 12 „