IDM Superbike – piatok, 1. voľný tréning

Tento víkend zavítal kolotoč nemeckého národného šampionátu IDM do belgického Zolderu. Táto legendárna trať s dĺžkou tesne cez 4kilometre je známa svojou veľkou náročnosťou. Okruh, ktorý sa skladá prakticky z troch častí, pričom najmä tú prvú časť, ktorá je plná veľmi rýchlych a plynulých zákrut, pretekári milujú. Spolu musia jazdci pri prejazde okruhom absolvovať desať zákrut.

V piatok odštartovali aj pretekári spojenej triedy Superbike a Superstock 1000 do svojho prvého tréningu.

Ako sme si už tento rok zvykli, Francúz Mathieu Gines z tímu Van Zon-Remeha-BMW je vo väčšine prípadov neprekonateľný. Aj v Belgicku odštartoval vo veľkom štýle a prvý tréning ukončil na prvom mieste s náskokom viac ako 0,7 sekundy. Avšak aj druhý, Martin Fritz z Nemecka na Yamahe R1 pekne zabojoval a mal náskok ďalších viac ako 0,7 sekundy na tretieho Jana Buhna z Nemecka jazdiaceho na BMW.

Z českých pretekárov bol na tom v úvode lepšie ten mladší, Jan Halbich na Honde tímu Holzhauer Racing Promotion. Skončil na hranici TOP 10 so stratou 2,775 sekund. Michal Filla z tímu BMW Sikora Motorsport skončil prvý tréning na 18.mieste a to stratou už atakujúcou takmer hranicu štyroch sekúnd.