Po prvej polovici turné, ktorá jazdcov Mavericka Viňalesa a Valentina Rossiho priviedla do Indonézie a na Filipíny, navštívili Thajsko a Vietnam.

Prvou zastávkou druhej polovice bolo Thajsko, kam Maverick Viñales prišiel 11. februára. Po rannom fotení sa mladý Španiel zúčastnil súboja prestavieb motocyklov Yamaha a bol milo prekvapený veľkým davom, ktorý sa v EM Quartier v Bangkoku zhromaždil.

Po pózovaní s tvorcami prestavieb a fanúšikov zamieril priamo do Yamaha Rev Community, kde sa opäť zhromaždil dav divákov, ktorí chceli vidieť nového jazdca tímu Movistar Yamaha. Po srdečnom privítaní na pódiu pomohol predstaviť Yamahu YZR-R15.

Po bleskovej zastávke v Bangkoku ho čakala návšteva Vietnamu. Tu sa k nemu pripojil Valentino Rossi a spoločne sa zúčastnili stretnutia s médiami. Počas prezentácie jazdci dostali na svoje YZR-M1 vietnamskú vlajku ako prejav uznania od Yamaha Motor Vietnam.

Po stretnutí s médiami už boli pripravení na nejakú akciu a zamierili na YRider Event, kde Rossiho prekvapili narodeninovou tortou (16. februára bude mať 38 rokov). Potom, čo na pódiu prehovorili, zobrali svojej prilby a vyrazili na malý okruh na skútroch Yamaha Exciter a NVX 155.

Teraz tím čaká oficiálny test na Phillip Islande od 15. do 17. februára.

Kouichi Tsuji – generálny manažér divízie motorsport YMC

Som veľmi rád, že ázijské propagačné turné dospelo k záveru v Thajsku a Vietname dvoma peknými udalosťami. Pre jazdcov to je prvýkrát, čo navštívili Vietnam a sme veľmi spokojní s vrelým privítaním, ktorého sa im dostalo. Je to dobrý odkaz poslaný od Yamaha Motor Vietnam a miestnych fanúšikov, že podporujú Yamahu a tím Movistar Yamaha. Z tohto dôvodu budeme tento rok mať na motorke vlajku Vietnamu s nádejou, že táto aktivita naďalej zvýši popularitu MotoGP pretekania vo Vietname. Vysoko si cením ázijského trhu a vášne, ktorú tu majú pre motošport a Yamahu. Hlavným cieľom tohto turné bolo ďalej stavať na našom vzťahu, a to ako s predajcami Yamahy, tak fanúšikov, takže sa môžeme všetci tešiť na to, že budeme v priebehu ďalšej vzrušujúcej sezóny MotoGP zdieľať mnoho ďalších skvelých momentov.

Valentino Rossi

Bolo to prvýkrát, čo som navštívil Vietnam a je to naozaj krásne miesto. Nemal som čas na to, aby som toho veľa videl, ale počas jázd autom som sa vždy pozeral z okna: je úžasné, koľko ľudí tu jazdí na skútroch! Deň zorganizovaný Yamahou Vietnam bol veľmi príjemný a vďaka nemu som si uvedomil, koľko vášne tu majú ľudia pre motorky. V budúcnosti sa do Vietnamu rád vrátim. Tiež dúfam, že v budúcnosti budú nejakí vietnamskí jazdci schopní stať sa profesionálnymi jazdcami! Teraz ideme do Austrálie, kde budeme mať tri dni dôležitého testovania. Budem veľmi rád, až sa znova vrátim na svoju M1, nemôžem sa dočkať testovania.

Maverick Viñales

Naozaj som si užil včerajšiu udalosť v Thajsku, bolo neuveriteľné, koľko ľudí sa zúčastnilo akcie v Bangkoku. Stále to hovorím, ale nečakal som, že sa nám dostane takého vrelého prijatia zakaždým, keď sme navštívili počas tohto turné niektorú z týchto krajín … Ľudia sú tak priateľskí a milujú MotoGP a to mi dáva extra motiváciu pre to, aby na mňa mohli byť hrdí na trati. Dnes som si tiež užil veľa zábavy vo Vietname, najmä keď som išiel na skútri Yamaha Exciter na krátkom okruhu s Valentinom. Milujem tento druh akcií, hrať sa na motorke a zdieľať skúsenosti s fanúšikmi. Chcem poďakovať distribútorom Yamahy z Thajska a Vietnamu za organizovanie týchto dvoch úžasných dní a za láskavosť, s akou k nám pristupovali. Nemohol som si želať lepší koniec propagačného turné. Teraz sa budem sústrediť na test v Austrálii, pretože sa nemôžem dočkať, až znovu pôjdem na svojej M1.