Estrella Galicia 0,0 Marc VDS

Jazdec tímu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Jack Miller bude do nedeľných pretekov v Austrálii štartovať z piatej pozície. Ide o jeho najlepší kvalifikačný výsledok v MotoGP vôbec.

Domáci jazdec potešil fanúšikov svojou rýchlosťou v ťažkých podmienkach a až v záverečných sekundách kvalifikácie prišiel o štart z prvého radu. Millerova predchádzajúca najlepšia štartová pozícia bolo dvanáste miesto v britskej GP v Silverstone.

Jeho tímový kolega Tito Rabat má za sebou ťažký úvod do svojich prvých MotoGP pretekov na ultrarýchlom prímorskom okruhu s premenlivým počasím. Pred kvalifikáciou strávil na suchej trati len malú chvíľku a po páde v treťom tréningu zaujal opatrný prístup. Štartovať bude z 21. miesta.

jack_miller_phillip_island_qp

Jack Miller – 5. miesto / 1:31,754

Je to dobrá štartová pozícia, ale nie som úplne spokojný, pretože som mohol zajazdiť lepší čas, keby som na výjazde z poslednej zákruty nevošiel na obrubník. Bola tam nejaká voda a veľa mi sa mi na tom šmýkalo koleso a stratil som veľa času. Ale cítim sa dobre pred svojimi domácimi pretekmi, štartujem oveľa bližšie čelu ako obvykle. Počasie je vždy nepredvídateľné, takže nemôžete veriť predpovediam suchých pretekov, ale som pripravený na všetko. Počkáme a uvidíme.”

tito_rabat_phillip_island_qp

Tito Rabat – 21. miesto / 1:44,096

Bol to veľmi náročný víkend v týchto podmienkach a veľmi nepomohol ani pád vo veľkej rýchlosti v rannom treťom tréningu. Na tejto trati nie je ľahké prechádzať medzi mokrými a suchými podmienkami. V kvalifikácii som sa snažil na to tlačiť na maximum a všetko, čo môžem urobiť, je tešiť sa v pozitívnom zmysle na preteky.

Michael Bartholemy – šéf tímu

Jack bol dnes obzvlášť pôsobivý, pretože sme zrejme prepásli šancu prejsť na predný slick pre posledný výjazd. Dôležitejšie bolo, že bol rýchly na vode i na suchu a tešíme sa, že zajtra zajazdí veľmi silné preteky. Tito sa hodne potýka s meniacimi sa podmienkami a prispôsobením z mokra na sucho s obmedzeným časom na slickoch. Titov potenciál bol možno o trochu vyšší, aj keď to tu prvýkrát v MotoGP nie je ľahké.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Repsol Honda