Doprava

Pretekárska trať Masarykovho okruhu je postavená v lese medzi Ostrovačicami a Žebětínom, takže je možné sa sem dostať z oboch týchto smerov. Tretia príjazdová cesta vedie po zjazde z diaľnice D1 od Popůvek a Brna.

Ako už je u zvykom, najviac práce na cestách majú cestári cez prázdniny a ani pred MotoGP v Brne sa nevyhnete niekoľkým zátarasám ani obchádzkam. Z tohto dôvodu je dobré si príchod na Veľkú cenu dobre naplánovať a počítať so zdržaním. A to hlavne tí, ktorí chcú využiť diaľnicu, pretože tu prebieha veľa opráv a na trase je niekoľko obmedzení.

V súčasnej chvíli je najbližším obmedzením prebiehajúca oprava diaľnice pri Ostrovačiciach, kde prebieha údržba mosta a oba jazdné pruhy v oboch smeroch sú zúžené.

Mapa dopravných obmedzení v celej Českej republike.

Parkovanie

Pre tento rok prichádza zmena v parkovaní motocyklov. Parkovanie na strelnici, ktoré bolo určené hlavne pre držiteľov vstupeniek GOLD, bolo z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác v areáli zrušené. Pre motorky tak bude vyhradené parkovanie pod vysokým napätím (P-VN), z ktorého sa môže pešo dôjsť na všetky tribúny. V prípade vstupeniek GOLD podchodom pod traťou na tribúnu C, v prípade vstupeniek SILVER krajom na tribúnu G a z nej potom na ostatné. V areáli strelnice sa nachádza iba úschovňa heliem a kombinéz, ktorá je prístupná držiteľom vstupeniek GOLD a vyšším (nie pre vstupenky SILVER). Cena: 50 Kč / deň / kus.

Ďalšou možnosťou parkovania pre motorky je pri tribúne D (P-D), z ktorej je to samozrejme najbližšie na tribúnu D a z nej potom na ostatné tribúny. Ďalej bude možné zaparkovať na poli pri Ostrovačiciach, či v Žebetíne u Hasičov. Majitelia kempových vstupeniek na tribúnu A majú samozrejme parkovanie na tejto tribúne.

Pre automobily je tu tiež veľa možností. Najväčším parkoviskom je samozrejme pľac pod vysokým napätím, ďalej je tu potom možnosť v Žebetíne (obmedzená kapacita 200 miest v kempe, či na poli na konci obce) a pri ceste od Ostrovačíc (u Hájenky či na poli).

Autobusy môžu parkovať pod vysokým napätím.

V prípade nepriazne počasia platí tzv. Mokrá varianta, o ktorej budú informácie dostupné na webe a facebookovej stránke. Miesto pre vozidlá v smere od Prahy je na komunikácii č. 23 smerom na Rosice a ďalej sa na okruh dostanete autobusom, pre vozidlá idúce z opačného smeru na komunikácii č. 3844 tzv. Stará diaľnica, prípadne polia v Žebetíne a ďalej autobusom.

Kompletné mapy všetkých parkovísk nájdete na webe czechgp.com.

Cenník parkovného

  • Motocykle: 150 Kč/deň
  • Automobily: 200 Kč/deň
  • Autobusy: 1000 Kč/deň

Verejná doprava