ADAC Junior Cup – pretek

Ďalší pretek v poradí čakal jazdcov ADAC Junior Cupu, ktorý bol vypísaný na 11 kôl. Po štarte sa do vedenia dostal Hart, ktorý sa preháňal sa Schmidtom. Tejto skupiny sa držal aj David Kubáň, ktorý sa po prejazde prvého kola dostal chvíľu na druhé miesto. Všetci jazdci sa držali v balíku. Matyáš Konečný sa pohyboval okolo ôsmeho miesta a Patrik Carda okolo 31. miesta.

Podobne ako v Rookies Cupe alebo v pretekoch Moto3, aj tu išlo o veľmi napínavé súboje, kedy boli medzi jazdcami rozdiely len v niekoľkých desatinách sekundy. Na čele sa to stále miešalo a s každým kolom navyše všetci zrýchľovali. Bolo dobré, že sa tu stále držal David Kubáň, ktorý bojoval o stupne víťazov. Matyáš Konečný sa tiež dokázal udržať v prednej skupine, ale bol na jej konci na 11. mieste. Za ním už po troch kolách vznikla medzera 1,5 sekundy. Patrik Carda bol stále na 31. mieste.

V polovici pretekov predviedol skvelý výkon David Kubáň, ktorý sa dostal do vedenia. Českého pretekára sa stále držal Schäfer a tretí jazdil Hart. Za touto trojicou vznikla medzera jednej sekundy, kde išlo ďalších päť jazdcov, vrátane Mateja Konečného, ​​ktorý sa pohyboval okolo ôsmeho miesta. Patrik Carda sa posunul o pár pozícií vpred a bol na 28. mieste, ale pred ním už bola medzera 25 sekúnd.

Netrvalo dlho k vedúcej štvorici sa opäť pripojil Schmidt, takže Dávidovi Kubáňovi pribudol ďalší súper. Bola to ale parádna show, práve aj vďaka tomu, že český jazdec bojoval na našej trati o víťazstvo.

Víťazom tohto preteku sa nakoniec stal Schäfer, ktorý prešiel cieľom s polsekundovým náskokom, avšak nemal nič isté, pretože tu stále bola kopa jazdcov, ktorí sa ho snažili dohnať. O druhé miesto to bolo napínavé až do posledných metrov trati a nakoniec sa z neho raduje Hart. Na treťom mieste skončil Schmidt a David Kubáň skončil štvrtý, ale debna mu ušla len o 0,028 s. Za českým pretekárom skončil len o 0,014 s Boes, čo jednoznačne vypovedá o vyrovnanosti štartového poľa.

Matyáš Konečný prešiel so stratou šiestich sekúnd na jazdcov pred sebou na siedmom mieste, ale nikto ho neohrozoval, pretože si vytvoril náskok jednej sekundy. Pekný výkon až do posledného kola predviedol Patrik Carda, ktorý si v poslednom kole zajazdil najlepší čas na kolo z tohto preteku, navyše na rovinke predbehol jedného jazdca a poskočil na 26. miesto.

Výsledky

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

« predchádzajúca kapitolaRed Bull MotoGP Rookies Cup – 1. preteknasledujúca kapitola »Moto3 Northern Europe Cup – pretek