Moto3 – 1. voľný tréning

Po štvrtkovom horúcom počasí v piatok na brnenský okruh prišlo úplne opačné počasie, keď od rána prší. Teplota vzduchu aj trati sa pohybuje okolo 21°C. Všetci si dnes tiež pripomínajú Angela Nieta, ktorý včera podľahol svojim zraneniam z nedávnej nehody na štvorkolke.

Ako prvý vyrazili na trať jazdci triedy Moto3 a samozrejme, že mali obuté mokré pneumatiky a niektorí išli aj v pršiplášťoch. Jorge Martin sa stihol dať po svojom zranení relatívne do poriadku, ale do svojho boxu prišiel s barlami. Kuba Kornfeil vyrazil na trať s novými farbami svojho Peugeotu.

Na úvod tréningu sa do vedenia dostal Tim Georgi s časom 2:29,380. Za neho sa zaradil Nicolò Bulega so stratou 0,427 s a ostatní jazdci už strácali viac ako sekundu. Tim bol naozaj pekne rozbehnutý, keď hneď v ďalšom kole zlepšil svoj čas 2:26,795 a vytvoril si náskok troch sekúnd. Jakub Kornfeil začal s časom 2:35,578 a zaradil sa na priebežné 14. miesto. S každým ďalším kolom išli časy bane a všetci sa zlepšovali, ale Tim Georgi bol stále najrýchlejší. Vo svojom šiestom kole stiahol svoj čas na 2:24,053 a stále si držal náskok dvoch sekúnd na Nicolu Bulegu. Na tretie miesto sa zaradil Andrea Migne. Kuba Kornfeil si zlepšil čas na 2:30,195, ale bol na 17. mieste.

Po odjazdení približne ôsmich kôl začínali postupne všetci zachádzať do boxov. Vo vedení bol stále Tim Georgi s časom 2:23,394. Na mieste druhom bol Nicolò Bulega so stratou 2,473 s. Andrea Migne bol tretí, keď strácal 2,961 s. Ďalej potom boli Nakarin Atiratphuvapat. Tatsuki Suzuki, Philipp Ottl, Bo Bendsneyder, Aron Canet, Lorenzo Dalla Porta a Enea Bastianini. Kuba Kornfeil bol s časom 2:29,949 na 18. mieste so stratou 6,555 s. To do konca tréningu ostávala už necelá štvrť hodina a niektorí už opäť mierili naspäť na okruh.

V posledných piatich minútach si veľa jazdcov začínala zlepšovať čas a na prvej pozícii útočili John McPhee a Nicolò Bulega, ale nakoniec sa ani jeden na čelo tabuľky nedostal. V tú chvíľu prestalo pršať.

Víťazom tréningu je Tim Georgi, ktorý bol v týchto podmienkach suverénny od začiatku. Jeho najlepší čas B nikto neprekonal, navyše má bohatý náskok cez jednu sekundu. Druhé miesto udržal Nicolò Bulega a na tretej pozícii sa dostal Nakarin Atiratphuvapat. Aron Canet klesol na miesto štvrté a Lorenzo Dalla Porta je piaty. Kuba Konfeil sa neudržal v Top20 a s časom 2:26,846 skončil na 25. mieste.