ADAC Junior Cup – 2. kvalifikácie

Sobotňajšiu akciu na trati mali ukončiť jazdci Junior Cupu, ale z polhodinového tréningu si toho veľa neužili. Po necelých štyroch minútach bola vyvesená červená vlajka a došlo k prerušeniu. Po dlhom polhodinovom zdržaní sa opäť rozsvietili zelené vlajky a všetci sa mohli vrátiť na trať.

V polovici tréningu bol vo vedenní Glenn van Straalen s časom 1: 54,499. Na druhom mieste bol Dávid Kubáň so stratou 0,303 s, ktorý bol zároveň jediný do straty jednej sekundy. Cez českého jazdca sa potom dostal Guus Boes, ale rozdiel medzi oboma bol len jedna tisícina sekundy. Matyáš Konečný sa zaradil na desiate miesto so stratou 2,153 s. Patrik Carda uzatváral štartové pole, keď strácal cez desať sekúnd.

Glenn van Straalen udržal svoju pozíciu na prvom mieste až do konca kvalifikácie. Na druhom mieste skončil Guus Boes so stratou 0,258 s. David Kubáň už si čas nezlepšil, ale zostal na treťom mieste, takže bude zajtra štartovať z prvého radu. Matyáš Konečný uzavrel Top10, keď má stratu 1,540 s. Patrik Carda obsadil 30. miesto, keď zajazdil čas 2: 03,614, takže stiahol svoju stratu na 9,115 s.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaRed Bull MotoGP Rookies Cup – 1. preteknásledující kapitola »Online prenosy