Moto3 – Warm Up

Nedeľný program Veľkej ceny Rakúska začal rannými zahrievacími tréningami a ako prvý vyrazili na Red Bull Ring jazdci triedy Moto3. V Rakúsku panujú podmienky podobné tým včerajším, keď je oblačno, ale neprší. Teplota vzduchu je 16°C a trať má 18°C, takže je trochu chladnejšie ako v predchádzajúcich dvoch dňoch.

Včera večer bolo oznámené, že tím Aspar Moto3 bude od budúceho roka pretekať so strojmi KTM. V súčasnej chvíli sú továrenským tímom Mahindra, ale tá zo šampionátu na konci sezóny odíde.

Pre začiatok sa do vedenia dostal Enea Bastianini s časom 1:37,704, za ktorého sa zaradil Juanfran Guevara so stratou 0,122 s. Na tretie miesto poskočil Joan Mir, ktorý na jazdca pred sebou strácal len 0,063. Romano Fenati bol na štvrtom mieste, ale hneď vo svojom štvrtom kole sa dostal do vedenia s časom 1:37,423. Enea Bastianini si tiež zlepšil čas, ale nakoniec zostal druhý so stratou 0,054 s. Jakub Kornfeil začal s časom 1:38,786 a obsadil 25. miesto. Všetci sa samozrejme neustále zlepšovali a takmer dvadsať jazdcov šlo v červených číslach.

Hneď po šiestom kole sa do vedenia vrátil Enea Bastianini, ktorý zlepšil vedúci čas na 1:37,003. Romano Fenati bol druhý so stratou 0,236 s. Pekne zajazdil aj Livio Loi, ktorý sa zaradil na štvrté miesto, len štyri tisíciny za svojho tímového kolegu Joana Mira. Kuba Kornfeil si tiež zlepšil svoj čas, keď sa s časom 1:37,897 na chvíľu posunul na 14. miesto, ale netrvalo dlho a opäť sa cez neho dostalo veľa jazdcov. Medzi všetkými boli tesné rozdiely na tisíciny sekundy, keď aj 21. Niccolò Antonelli bol v strate do jednej sekundy. Niektorým pretekárom boli rovnako ako v predchádzajúcich dňoch zmazané časy, pretože prekročili limity trati.

Joan Mir, Livio Loi a Bo Bendsneyder

Najrýchlejší čas warm upu Moto3 zašiel vo svojom 8. kole Joan Mir, ktorý opäť potvrdil svoju rolu favorita. Jeho čas je 1:36,784. Na druhom mieste sa udržal Romano Fenati, ktorý svoj čas zajazdil až v poslednom kole a jeho strata je 0,107 s. Na tretej pozícii sa vďaka poslednému kolu dostal Bo Bendsneyder, ktorý je najlepším jazdcom domácej KTM. Jeho strata je 0,216 s. Len tri tisíciny za ním skončil Enea Bastianini a päťku najlepších doplnil Juanfran Guevara. Jeho tímový kolega Gabriel Rodrigo, ktorý včera vyhral kvalifikáciu, zajazdil deviaty čas. Jakub Kornfeil mal nakročené k tomu, že by si v poslednom kole zlepšil svoj čas, ale nakoniec najazdený náskok stratil v poslednom sektore a obsadil 27. miesto.

Počas warm upu prišlo tiež oznámenie o penalizácii pretekárov. Tá prišla kvôli včerajšej pomalej jazde pri kvalifikácii a snahe sa pripojiť za niekoho rýchlejšieho, čo bolo nebezpečné. Jazdci dostali penalizáciu 500 Euro bez straty pozície na štartovom rošte. Penalizovaní boli: Niccolò Antonelli, Tony Arbolino, Albert Arenas, Nakarin Atiratphuvapat, Marco Bezzecchi, Nicolò Bulega, Aron Canet, Lorenzo Dalla Porta, Jules Danilo, Juanfran Guevara, Maria Herrera, Jakub Kornfeil, Livio Loi, John McPhee, Andrea Migno, Joan Mir, Adam Norrodin, Philipp Ottl, Manuel Pagliani, Patrik Pulkkinen, Gabriel Rodrigo, Ayumu Sasaki, Tatsuki Suzuki a Kaito Toba.