Moto2 – Warm Up

Do ďalšieho zahrievacieho tréningu vyrazili jazdci triedy Moto2. V Rakúsku je stále polojasno, vzduch má 16°C a trať 18°C, takže je stále chladnejšie ako počas predchádzajúcich dní. Tréning bol o pár minút odložený kvôli overeniu podmienok na trati, kedy na výjazd z prvej zákruty vyrazili bezpečnostní komisári, aby overili, či tu nie sú nejaké nečistoty.

Dnes oslavuje svoje 32. narodeniny Mattia Pasini, ktorý bude do pretekov štartovať z prvého miesta.

Do tréningu nenastúpil Danny Kent, ktorý nebude ani pretekať kvôli zraneniu z prvého tréningu, keď tu išiel ako náhradník za Marcela Schröttera.

Rovnako ako v triede Moto3, jedna penalizácia prišla aj pre jazdcov strednej triedy Moto2, ale išlo o iný problém. Hafizh Syahrin mal včera pri svojej poslednej vychádzke v pneumatikách nižší tlak, než odporúča výrobca, takže mu budú všetky kolá zajazdené pri tejto vychádzke vymazané.

Pre začiatok tréningu sa do čela tabuľky dostal Tom Lüthi, ale o chvíľu neskôr sa cez neho dostali obaja jazdci tímu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS. Franco Morbidelli sa na chvíľu ujal vedenia, ale nakoniec bol rýchlejší jeho tímový kolega Alex Marquez s časom 1:30,415. Pekné kolo zajazdil japonský pretekár Takaaki Nakagami, ktorý mal kolo za 1:30,302 a ujal sa vedenia. Avšak v tej chvíli mal dobré kolo rozbehnutej opäť Alex Marquez, ktorý sa vrátil do čela s časom 1:30,250, takže Taku prekonal o 0,062 s. Franco Morbidelli držal tretiu pozíciu so stratou 0,212 s. Na štvrté miesto sa dostal Isaac Viñales a piaty bol chvíľu Tom Lüthi, ale vo svojom šiestom kole ho prekonal Francesco Bagnaia. Thomas Lüthi sa ale nenechal zaskočiť svojimi súpermi a vo svojom 6. kole sa dostal do vedenia s časom 1:30,206. Avšak aj Franco Morbidelli ukázal, že chce byť vpredu a zajazdil čas 1:30,139, takže viedol o 0,067 s.

V polovici tréningu spadol v 9. zákrute Brad Binder, ktorý sedlá domáci stroj KTM. Bradovi sa nič nestalo a snažil sa s motorkou dôjsť späť do boxov.

Víťazom tréningu je nakoniec Franco Morbidelli, ktorý vo svojom 12. kole zajazdil čas 1:29,769. Na druhom mieste skončil so stratou 0,152 s Thomas Lüthi a tretí najlepší čas zajazdil Alex Marquez, ktorý na svojho tímového kolegu stratil 0,213 s. Takaaki Nakagami zajazdil svoj najlepší čas v poslednom kole a obsadil štvrté miesto. Podobne ako on si najlepší čas v poslednom kole zajazdil piaty Francesco Bagnaia, takže je opäť najlepší nováčik, a šiesty Luca Marini. Testusta Nagashima skončil siedmy, Isaac Viñales ôsmy, Fabio Quartararo deviaty a Top10 uzavrel Miguel Oliveira s KTM. Mattia Pasini oslavu svojich narodenín rozbehol až 16. miestom.