Moto3 – 1. voľný tréning

Grand Prix Rakúska zahájili, ako je zvykom, jazdci Moto3, ktorých privítala zatiahnutá obloha a teploty osemnásť (vzduch) a dvadsať (trať) stupňov.

Vo vedení sa to podobne ako v preteku striedalo každým kolom, po zhruba dvanástich minútach bolo poradie: Joan Mir s časom 1:38,722, Juanfran Guevara, Gabriel Rodrigo, Adam Norrodin a Enea Bastianini.

Kuba Kornfeil bol dvadsiaty tretí s časom 1:40,550

Po dvadsiatich minútach sa na druhé miesto dostal Tony Arbolino, ktorý na prvého Mira stratil 0,332 s. Za ním boli Adam Norrodin, Enea Bastianini, John McPhee, Nicolo Bulega, Gabriel Rodrigo, Tatsuki Suzuki, Bo Bendsneyder a Juanfran Guevara.

Jakub Kornfeil bol na dvadsiatom siedmom mieste.

Zlepšenie zaznamenal aj Marcos Ramirez, ktorý zajazdil tretí najrýchlejší čas.

Osem minút do konca sa dopredu posunul aj Nicolo Bulega, a to na druhé miesto, odkiaľ ho ale o chvíľku neskôr odsunul Marcos Ramirez.

Päť minút do konca došlo na zmenu i vo vedení, kam sa dostal Bo Bendsneyder s časom 1:38,273. Moc dlho si však prvenstvo neužíval, pretože ho tam vystriedal Enea Bastianini, ktorý zajazdil čas 1:38,220.

Joan Mir, ktorý viedol dlhú dobu, si to ale nenechal páčiť a s časom 1:37,976 si vedenie vzal späť.

Jakub Kornfeil bol dvadsiaty s časom 1:39,595.

V úplnom závere sa vo vedení prestriedali Marcos Ramirez a Joan Mir. Ten sa tiež stal víťazom prvého tréningu s časom 1:37,549. Druhý bol Aron Canet so stratou 0,354 a tretí Marcos Ramirez.

Štvrtý najrýchlejší čas zajazdil Bo Bendsneyder, piaty skončil Enea Bastianini, šiesty bol Jules Danilo, siedmy Jorge Martin, ôsmy John McPhee a do prvej desiatky sa vošli ešte Fabio Di Giannantonio a Nicolo Bulega.

Jakub Kornfeil bol devätnásty s časom 1:38,908 a stratou 1,359.

Romano Fenati, ktorý tu vlani nepretekal, skončil pred Kubou na osemnástom mieste.

Výsledky

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »MotoGP – 1. voľný tréning