MotoGP – 1. voľný tréning

Po jazdcoch Moto3 na trať vyšli jazdci MotoGP. Vedenia sa ujal Scott Redding s časom 1:29,103, ktorý by mal podľa posledných, zatiaľ neoficiálnych informácií nahradiť v Aprilii Sama Lowesa, druhý bol Dani Pedrosa, tretí Sam Lowes, štvrtý Maverick Viñales a piaty Danilo Petrucci.

Karel Abraham začal dvadsiatym miestom.

Scott Redding

Než sa jazdci dostali do tempa, tak sa to na čele veľmi striedalo, ale Scott Redding si svoje prvé miesto držal stále a vylepšil ho na 1:26,503.

Po desiatich minútach sa do vedenia dostal Valentino Rossi s časom 1:26,079, za ním bolo poradie: Redding, Dovizioso, Pedrosa, Crutchlow, Petrucci, A. Espargaro, Baz, Viñales a Barbera.

Marc Marquez bol v tej chvíli trinásty, Jorge Lorenzo šestnásty a Karel Abraham dvadsiaty tretí.

Do vedenia sa vrátil Scott Redding, ale než sa tam stačil rozhliadnuť, odsunul ho z neho Marc Marquez s časom 1:25,583.

Andrea Dovizioso sa rozhodol po teste vyskúšať novú kapotáž a zatiaľ sa drží na treťom mieste za jazdcami tímu Repsol Honda.

Ďalším, kto vyšiel s novou kapotážou, bol Danilo Petrucci.

Pätnásť minút pred koncom sa do vedenia dostal Andrea Dovizioso s časom 1:24,719, za ním bol Marc Marquez so stratou 0,234 s. Na treťom a štvrtom mieste boli tímoví kolegovia Johann Zarco a Jonas Folger, piaty bol Hector Barbera, šiesty Dani Pedrosa, siedmy Maverick Viñales, ôsmy Andrea Iannone, deviaty Scott Redding a desiaty Valentino Rossi.

Johann Zarco

Jorge Lorenzo bol dvanásty, jazdci KTM, pre ktorých to je domáca GP, boli na šestnástom (Pol Espargaro) a sedemnástom (Bradley Smith) mieste, Mika Kallio, ktorý premáva tento víkend s KTM na divokú kartu, bol dvadsiaty druhý a Karel Abraham dvadsiaty .

V závere zrýchlilo veľa jazdcov a do čela sa dostal Hector Barbera s časom 1:24,631. Dlho tam ale nezostal, pretože ho prekonal opäť Andrea Dovizioso. Tomu bol ale čas kvôli prekročeniu limitu trati zmazaný a víťazom druhého tréningu tak zostáva Hector Barbera.

Druhý najrýchlejší bol Andrea Dovizioso, takže sa Ducati na tomto okruhu zatiaľ darí ako vlani, tretí bol Dani Pedrosa, štvrtý Maverick Viñales ako najlepší Yamaha, piaty Marc Marquez, šiesty Johann Zarco, siedme a ôsme miesto pripadlo tímovým kolegom Danilovi Petruccimu a Scottovi Reddingovi, deviaty skončil Jorge Lorenzo a desiaty Cal Crutchlow.

Valentino Rossi obsadil dvanástu priečku a Karel Abraham čtyřiadvacátou.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaMoto3 – 1. voľný tréningnásledující kapitola »Moto2 – 1. voľný tréning