Keď Aleix Espargaro počas druhého tréningu vchádzal do boxov, dobehol ho Valentino Rossi. Na celú akciu Rossi hodne nahnevane gestikuloval a jazdec Yamahy bol presvedčený, že mu Španiel zo Suzuki zabránil v rýchlom kole. Po tréningu Aleixa oslovil Danny Webb z riaditeľstva pretekov, ktorý mu povedal, aby bol „opatrnejší.“

Webb za mnou prišiel do boxov a povedal mi, aby som bol opatrnejší a ja som sa ho spýtal, či videl video,“ hovorí Aleix Espargaro.

On mi povedal:“ Áno, nebol si v stredu trati, ale neobmedzil si ho … A ďalej povedal, „ale v každom prípade, buď opatrnejší.

Povedal som,“ nebudem opatrnejší, nijako som ho neobmedzil. Videl som video trikrát. Videl ste video? Obmedzil som ho nejako? … Povedal mi „nie.

V španielčine potom Aleix dodal: „Valentino vyzeral trochu nervózny, čo je v poriadku, ale ak je nervózny, mal by si dať čaj, pretože ja som ho neobťažoval.

Rossi: „Nie je to prvýkrát, čo mi Espargaro zavadzal.“

Na otázku ohľadom Aleixa Espargara, Rossi povedal, že bol frustrovaný tým, že sa mu to so Španielom stáva opakovane.

Nie je to prvýkrát, pretože sa to isté stalo aj v Rakúsku,“ hovorí Rossi.

Tlačím na to, idem za dvoma Suzuki a obaja jazdci ma vidia, Viñales a Espargaro. Viñales spomaľuje, ale Espargaro zostal v stope a neviem prečo. Potom som mu povedal, povedal som mu, čo to robí, ale on mi povedal“ f *** you.