Incident, ku ktorému prišlo v sobotu, by mu tak mohol spôsobiť viac problémov, než sa pôvodne predpokladalo.

Rossi do fanúšičky vrazil potom, čo sa vošla do cesty skútra, ktorý riadil. Žena uviedla, že po zhliadnutí videa, ktoré sa po incidente rozšírilo po internete, podnikne právne kroky.

Rossi a jeden z asistentov prechádzali davom a Ana Cabanillas, fanynka z Puerto de Santa Maria, ho nevidela, keď si robila snímku pomocou selfie tyče.

Po otázke ohľadom incidentu sa Rossi ospravedlnil a spomenul, ako ťažké pre neho je, sa s takým množstvom fanúšikov pohybovať po paddocku.

Ospravedlňujem sa tej pani, ale ako som povedal predtým, je to nemožné žiť v paddocku,“ povedal Rossi. „A najmä na tratiach, ako je Cheste (Valencia).

Je tam okolo mňa veľa ľudí a mnoho z nich ma naháňa, aby si urobili fotku, a niektorí sa snažia ukradnúť mi čiapku. Za týchto okolností musí pochopiť, že sa takéto veci stanú.

Spomínaná fanynka povedala, že najprv nezvažovala právne kroky proti Rossimu, ale potom, čo videla video, zmenila názor.

Keby to bolo neúmyselné, ospravedlnenie by som prijala, ale po zhliadnutí videa vznesú obvinenia, pretože to nebolo len kopnutie, ale tiež ma udrel lakťom a urobil to schválne. A to nemôžete tolerovať,„povedala rádiu COPE.