Okrem tohto prvenstva si na svoje konto zrejme pripíše ešte jedno, a to že bude prvým jazdcom akadémie, ktorý sa stane majstrom sveta. Vzhľadom k tomu, že v polovici sezóny má na druhého Thomasa Lüthiho náskok 34 bodov, mohlo by sa mu to podariť.

Valentino Rossi

Aký má jeho priateľ a mentor Valentino Rossi pocit z toho, že bude v budúcom roku s Morbidellim pretekať v MotoGP?

„Franca poznám už dlho. Myslím, že bol jedným z prvých jazdcov v akadémii, “povedal Rossi. “Jeho matka pochádza z Brazílie, jeho otec je z Ríma. Ale jeho otec bol bývalý jazdec a presťahoval sa do Tavullie, pretože chcel, aby mal Franco dobrú šancu stať sa pretekárom.

Francov otec išiel ku Grazianovi (Rossiho otec – pozn. Redakcie) a povedal, „je možné Francovi pomôcť?“ Takže Franca som prvýkrát videl so svojím otcom a začal trénovať so mnou a Marcom Simoncellim na 450. Od tej chvíle sme sa stali priateľmi.

Myslím si, že má skvelý potenciál. Má obrovský talent a dokáže si viesť veľmi dobre. Tento rok to preukázal veľakrát. Keď spolu trénujeme, je veľkým problémom, vždy. Takže si myslím, že v MotoGP bude veľkým problémom pre všetkých!“

Franco Morbidelli

Franco Morbidelli medzitým využil letnej prestávky k tomu, aby navštívil krajinu svojej matky, Brazíliu, kde sa zúčastnil podujatia organizovaného jeho sponzorom Estrella Galicia v Sao Paule, kde predviedol kombinézu, v ktorej bude pretekať v Brne. Kombinéza bude obsahovať farby brazílskej vlajky.

„Je to môj špeciálny hold mojim koreňom a dúfam, že mi prinesie šťastie,” povedal Franco. “Všetci vedia, že mám k tejto krajine blízky vzťah a cítim sa trochu Brazílčanom. Vrátiť sa do Brazílie je pre mňa veľmi špeciálne a dúfam, že to bude čoskoro, možno na MotoGP preteky, kto vie.“