Rossiho tím VR46 vstúpil do Moto3 v roku 2014 a v tomto roku svoje pôsobenie rozšíril aj na Moto2. Motocykle v jeho tímoch sedlajú jazdci z jeho akadémie.

Štartový rošt MotoGP je v súčasnej dobe obmedzený na 24 miest – to dvadsiate štvrté, ktoré by zvýšilo existujúci počet 23, je vyhradené pre tím LCR, keby sa vrátil k dvom motorkám.

Vstup tímu VR46 do MotoGP potom, čo Rossi ukončí kariéru, by bol najlepší spôsob, ako ho zapojiť do šampionátu, a Ezpeleta tvrdí, že by sa našiel spôsob, ako to urobiť, ak by tam chcel.

„To, čo chceme, je, aby Valentino zostal aktívnou súčasťou šampionátu,“ povedal Ezpeleta.

„Bude mať tím? Ak chce, tak áno. V MotoGP nebudeme udeľovať žiadne ďalšie licencie, s výnimkou toho, keby nás Valentino požiadal. Ak chce tím v MotoGP, bude ho mať. Som si istý, že keď sa opýtame ostatných tímov, budú všetci chcieť, aby sme túto možnosť ponúkli Rossimu. „

Rossi je v prvej sezóne dvojročnej zmluvy s Yamahou a necháva si otvorené vrátka na pretekanie aj po roku 2018. Ezpeleta povedal, že rovnako ako v rozhodnutí ohľadom konca kariéry je aj tu lopta na jeho strane ihriska.

„Jediné, čo sa musí stať, je, že to bude chcieť, je to rovnaké ako súčasná situácia. Prečo stále preteká? Pretože to má rád a má dobré časy. „